Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
13 Nisan 2021 Salı
İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yıl Dönümü” Etkinlikleri
Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklal Marşı'mızın, TBMM tarafından 12 Mart 1921'de milli marş olarak kabul edilmesinin üzerinden 100 yıl geçti. Marşımızın kabulünün 100. yılında ilçemizde de etkinlikler yapıldı.

Sertkan YILMAZ

    Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklal Marşı'nın, TBMM tarafından 12 Mart 1921'de milli marş olarak kabul edilmesinin üzerinden 100 yıl geçti. Bu doğrultuda ilçemizde de etkinlikler yapıldı.
    İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından video konferans şeklinde yapılan etkinliklerde tüm okullarımızın katılımıyla öğrencilerimiz İstiklâl Marşımızı seslendirdi.
    İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;
    “Müdürlüğümüzce İstiklâl Marşı'mızın Kabulünün 100.Yıl Kutlamaları kapsamında tüm okullarımızın katılımıyla öğrencilerimiz İstiklâl Marşımızı seslendirdi. Emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.
    İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce İstiklâl Marşı'mızın Kabulünün 100.Yıl Kutlamaları kapsamında, Şahika Erkurt Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Karseli Ceylan, Mehmet Akif Ersoy'un "Safahattan, Bülbül"isimli şiirini seslendirdi. Kutlamalar kapsamında, Şahika Erkurt Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Esmanur Tuna, Mehmet Akif Ersoy'un "Safahattan Ey Yolcu Uyan" isimli şiirini seslendirdi.
    Son olarak İstiklâl Marşı'mızın Kabulünün 100.Yıl Kutlamaları kapsamında, Şahika Erkurt Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Ufuk Alkan tarafından "Mehmet Akif Ersoy" konulu e-konferans verildi. Emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz. İstiklâl Marşı'mızın Kabulünün 100. yılı kutlu olsun.”
    İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan'ın 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma mesajı yayınladı.
    Fidan; “Aziz milletimizin verdiği destansı mücadelenin kelimelere en güzel şekilde büründüğü metin olan İstiklal Marşı'mız, bundan tam 100 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi'miz tarafından “Milli Marş”olarak kabul edilmiş ve milletimizin gönlünde büyük bir kabul, takdir ve sevgiyle yer edinmiştir.
    Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı'mızla yüce milletimizin Kurtuluş Savaşında gösterdiği azmini, bağımsızlık aşkını, hür yaşama iradesini en parlak ve en güçlü şekilde ifade ederek, milletimizin cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmini en güzel şekilde ölümsüzleştirmiştir.
    İstikalal Marşımızın kabulünün 100. Yıldönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal Marşı'mızı kaleme alarak ölümsüzleştiren Mehmet Akif Ersoy'u sonsuz rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” dedi. 
 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com