Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
13 Nisan 2021 Salı
İlçemiz Belediyesi İçme Suyu Kuyularını Arttırıyor
“Ülkemizde ve bölgemizde kuraklıklar yaşanırken yaz aylarında oluşabilecek kuraklığa karşın içme suyu kuyularımızı arttırıyoruz. Yıllardır çalışmayan 5. kuyumuzu faal hale getiriyoruz” diyen İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan gazetemize açıklamada bulundu.

Nilay YILMAZ

    Ülkemizde ve bölgemizde yaşanan kuraklık nedeniyle yaşanan içme suyu sıkıntısını ilçede yaşanma riskini azaltmak için İlçemiz Belediyesi içme suyu kuyularını artırıyor.
    Konu ile ilgili olarak Havsa Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan gazetemize yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz yıl bölgemizde yaşanan kuraklık nedeni ile İlçemiz'de yaşanmasa da İl Merkezimizde ve bazı İlçelerimizde yaşanan içme suyu sıkıntısının, İlçemizde yaşanma riskini en aza indirmek için tedbir almaya devam ediyoruz. Yaz aylarında oluşabilecek kuraklığa karşın içme suyu kuyularımızı arttırıyoruz.
    Mevcut durumda İlçemiz'de saatte toplam 130 m3 su besleyen iki su kuyumuz ve 45 m3 lük bunlara yedek iki su kuyumuzla İlçemiz'e içme suyu sağlıyoruz.
    Şimdi de bu 4 kuyuya ek olarak son 10-12 yıldır çalışmayan ve saatte 55 m3 su sağlayan 5. su kuyumuzu da tadilatını yaparak hizmete aldık. 
    Hem İlçemizde hem bölgemizde su sıkıntısı yaşanmaması dileği ile önlem almaya ve tedbirli olmaya devam edeceğiz.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com