Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
01 Mart 2021 Pazartesi
“İlçemizin Çehresini Değiştirmeye Devam Ediyoruz”
İlçemiz Belediyesi tarafından İlçemiz Varoş Mahallesinde yol yapım ve tadilat çalışmaları devam ederken diğer taraftan ilçemizin önemli giriş noktalarından olan Yeni Mahalle girişinde peyzaj ve düzenleme çalışmaları başlatıldı.

Nilay YILMAZ

    İlçemiz Belediyesi tarafından İlçemiz Varoş Mahallesinde yol yapım ve tadilat çalışmaları devam ederken diğer taraftan ilçemizin önemli giriş noktalarından olan Yeni Mahalle girişinde peyzaj ve düzenleme çalışmaları başlatıldı.
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan gazetemize yaptığı açıklamada; “İlçemiz girişini güzelleştirmek için kollarımızı sıvadık. İlçemizin çehresini değiştirmeye devam ediyoruz.
    İlçemiz girişindeki kötü ve dağınık görüntüyü bitireceğiz ve girişimizi de ilçemize yaşıkır şekilde yeşille ve çiçeklerle süsleyeceğiz. İlçemizin yeni mahalle girişinde ay yıldızı ve havsa yazımızın olduğu bölgede çalışmalar yapıyoruz.
    Havsamızın hemen girişinde kötü görünüme sebep olan alana peyzaj çalışması yapacağız. Öncelikle bu alanda düzleme çalışması yaptık. Bu alanı temizledik.Şimdide bu alanı ağaçlandırarak güzel bir peyzaj çalışması yaparak ilçemizin önemli giriş noktalarından biri olan bu alanıda da inşalllah ilçemiz gibi ilçemiz insanları gibi güzel bir hale getireceğiz.” dedi.
    İlçemiz Varaş Mahallesi'nde de çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirten Başkan Balkan; “Bozulan ve çöken yollarımızda tadilat çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda Varoş Mahallemizde yol yapım ve tadilat çalışmalarımızda devam ediyor.
    Zeminin zayıf olduğu yerleri tek tek tespit edip sağlamlaştırmadan yola devam etmiyoruz. Yaptığımız yolların sağlam olmasına özen gösteriyoruz. Çalışmalarımızda ilçemizin 1 kuruşunu dahi israf etmeden,yeniden kullanıma uygun sağlam taşları temizleyip tekrar yollarımızda kullanıyoruz. 
    Zemin altı balçıklaşan ve oynak hale gelen toprağı tümü ile kazıyarak stablize-mekanik malzeme ile dolduruyoruz. Hava şartları izin verdikçe çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi. 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com