Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
01 Mart 2021 Pazartesi
Katı Atık Aktarma İstasyonu Faaliyete Geçti
İlçemiz Belediyesinin zamandan, yakıttan ve personelden tasarruf sağlayacağı Katı Atık Aktarma İstasyonunda çalışmalar tamamlandı ve bölgemizde ilk olan Katı Atık Aktarma İstasyonu faliyete geçti.

Sertkan YILMAZ

    İlçemiz Belediyesinin zamandan, yakıttan ve personelden tasarruf sağlayacağı Katı Atık Aktarma İstasyonu faaliyete geçti.
    İlçemiz önemli sorunlarından olan çöp konusu ile ilgili olarak Havsa Belediyesi çalışmalarını sürdürüyor. Belediye araç filosuna katılan çöp tırının akabinde Katı Atık Aktarma İstasyonunda çalışmalar tamamlandı ve bölgemizde ilk olan Katı Atık Aktarma İstasyonu faliyete geçti. 
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan gazetemize yaptığı açıklamada;
    “Tüm çalışmalarımızı bitirdik ve istasyonumuzu aktif olarak kullanmaya başladık. 4 metre yüksekliğinde olan Katı Atık Aktarma İstasyonumuzu çevreye zarar vermeyecek, koku yapmayacak, çevreye duyarlı bir şekilde planladık. İlk Aktarmamızı da gerçekleştirdik.
    Göreve geldiğimiz ilk günlerden beri giderlerimiz arasında yüksek olan kalemlerin başında yakıt ve enerji giderlerimiz gelmekteydi. Bildiğiniz gibi Belediyemize katı atık aktarma nakil aracı olarak çöp tırı aldık. Bu araç yaklaşık 30 tonluk bir araç.4,5 Adet çöp kamyonumuz aldığı katı atığı tek başına alıp götürebilecek kapasiteye sahip. 
    Diğer araçlarımız çöpümüzü götürmek için hafta 20 sefer Edirne'ye gidip geliyordu. Bu bize hem zaman hem insan gücü hem de yakıt olarak kayıp veriyordu. Bu aracımız ile hafta bu sayıyı 4 yada 5'e indirmiş olacağız. Böylelikle yakıt giderimizi minimuma indirmiş olacağız. Katı atıklarımızı daha hızlı toplayıp çok daha az maliyet ile bertaraf edeceğiz.
    Bu projemiz ile zamandan, yakıttan ve araçtan yapacağımız tasarrufu ilçemiz için başka projelerimizde kullanacağız. İlçemizin çıkarları doğrultusunda çalışmalarımıza hız kesmeden devem edeceğiz. ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com