Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
01 Mart 2021 Pazartesi
Sanayi Yağmur Sınavını Geçti
Bölgemizde geçtiğimiz Cumartesi başlayan ve Salı günü etkisini arttıran sağanak yağış nedeniyle Edirne’de birçok ev ve işyerini su basarken, uzun yıllardır su baskını ile mağdur olan ilçemiz sanayi sitesi yağmur sınavını geçti.

Nilay YILMAZ

    Yıllardır yağan yağmurlardan mağdur olan ilçemiz sanayi esnafı ilk defa bu yıl yağan şiddetli yağmurda mağdur olmadı. Her yıl yağan yağmurda ilk etkilenen bölge olan ilçemiz sanayi sitesi her yıl yaşananın aksine sular altına kalmadı ve esnaf mağdur olmadı.
    Geçtiğimiz Cumartesi günü başlayan ve Salı günü etkisini artıran yağmurda yıllar sonra ilk kez sanayi esnafı mağdur olmazken ilçemizde belirli noktalarda hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle caddeler suyla kaplandı. Yüksek kesimlerden gelen yağmur suyu, düşük kota sahip bölgelerde sele dönüştü.
    İlçemizde maddi hasara neden olan bölgelerde belediye ekipleri olay yerlerine giderek müdahale etti.
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, sağanak yağıştan etkilenen ve zarar gören bölgeleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
    Geçtiğimiz Cumartesi günü başlayan sağnak yağmurlardan etkilenen ilçemize bağlı Abalar ve Oğulpaşa köylerini ziyaret eden Başkan Balkan tedbirler ve çalışmalarla ilgili köy muhtarlarından bilgi aldı.
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan yağıştan etkilenen ve zarar gören bölgeleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.İncelemelerde Başkan Balkan'a Belediye Fen İşleri Müdürü Eren Baş ve Zabıta Amiri Serkan Çibik eşlik etti. 
    Oğulpaşa Deresi'nde su seviyesinin taşma noktasından uzaklaştığını belirten Balkan, erken alınan tedbirler sayesinde riskin azaldığını aktardı.
    Havsa Belediyesinin tüm ekiplerinin olası bir duruma karşı tam teşekküllü şekilde hazır bulunduklarını ifade eden Başkan Balkan, yoğun yağış alan kısımlarda çalışan ekipleri de ziyaret ederek yapılabilecek çalışmalar konusunda bilgi alışverişinde bulundu.
    Yağmurun etkisini arttırmasıyla zor durumda kalıp yardım talep eden herkese ulaştıklarını dile getiren Başkan Balkan; "Ekiplerimiz gece gündüz her hangi bir duruma karşı hazır bekliyor. Daha önceki yıllarda taşkın yaşanan ve hasar gören bölgelerimiz daha yakından takip ediyoruz. Vatandaşlarımızdan dikkatli ve tedbirli olmalarını talep ederken, bir sıkıntıyla karşılaşmaları durumunda bizi aramalarını istiyoruz.Hacı Gazi Mahallemizde biraz sıkıntı vardı. Ekiplerimiz gereken müdahaleyi yaptılar. Yeni mahallede vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda gereken çalışmayı yaptık. Yağmur çiftçilerimize umut, bölgemize ve ülkemize şifa olacak. Hasarsız şekilde sel felaketiyle karşılaşmadan bu yoğun yağışı en az zararla atlattık.
    Gece gündüz demeden tüm ekiplerle birlikte su taşkınlarına karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımız su baskını, sel gibi durumlarda 0541 497 27 40 numaralı telefonu arayıp yardım isteyebilirler.” dedi.
    BatıEkspres Gazetesi olarak maddi hasar meydana gelen hemşerilerimize ve ilçemize geçmiş olsun diliyoruz.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com