Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
02 Ekim 2022 Pazar
Balkan, “Kapalı Pazar Yerimizi Yapıyoruz”
İlçemizde uzun zamandır yapılması beklenen ve İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan'ın seçim vaatleri arasında bulunan Havsa sebze meyve pazarının daha modern bir hale dönüşmesi için üzerinin kapatılması konusunda ihale süreci tamamlanarak yapım işi ihale sözleşmesi imzalandı.

Nilay YILMAZ

    İlçemiz Kapalı Pazar yerine yakın zamanda kavuşacak.
    İlçemizde uzun zamandır yapılması beklenen İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan'ın seçim vaatleri arasında bulunan Havsa sebze meyve pazarının daha modern bir hale dönüşmesi için üzerinin kapatılması konusunda ihale süreci tamamlanarak yapım işi ihale sözleşmesi imzalandı.
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan her Cumartesi günü ilçemizde kurulan sebze-meyve pazarımızın üzerinin kapatılması için ihale sürecinin tamamlandığını duyurdu. Balkan konu ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamasında şunları söyledi;
    “Bildiğiniz gibi seçim döneminde çeşitli vaatlerimiz vardı. Bunların en önemlilerinden bir tanesi kapalı Pazar yeri projesi. Bunun için gerekli çalışmaları yaptık. Bildiğiniz gibi ihalemizi yaptık ihale sürecini tamamladık. Söz verdiğimiz gibi, yüklenici firma ile sözleşmemizi bugün imzalayarak yapım sürecimizi başlattık. Havsa'mız kapalı pazar yerine kavuşuyor. 
    İlçemizde uzun süredir yapılması beklenen çalışmalarımızdan biri olan Sebze Pazarımızın üzerinin kapatılması için ihale sürecimiz tamamlandı.  İhaleyi alan yüklenici firma ile yapım işi ihale sözleşmesini imzaladık. Projemiz yaklaşık 7200 m2'lik alanın üzerine kurulacak. Yaklaşık 6 metre yükseklikte olacak ve sandöviç panel şeklinde çatımızı tamamlayacağız. Bu sayede hem soğuktan, hem yağmurdan hem de kardan çamurdan insanlarımız kurtulmuş olacak. İnsanlarımız rahat rahat pazarlıklarını yaparken Pazar esnafımız da rahat rahat ticaretini yapacak 
    Havsa’mızı geliştirecek adımları büyük bir kararlılık içerisinde bir bir atarak karamsarlıkları umuda çevirmek için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Söz Verdiğimiz Gibi, Şimdiden ilçemize, halkımıza ve Havsa’mıza  hayırlı olsun diliyorum.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com