Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
17 Ocak 2021 Pazar
İlçemizde Beklenen Sağnak Yağış Etkili Oldu
İlçemizde hafta sonu başlayan sağanak yağış çiftçinin yüzünü güldürdü.

Sertkan YILMAZ

    Uzun zamandır beklenen yağış ilçemizde ve bölgemizde etkili olmaya başladı. İlçemizde hafta sonu başlayan sağanak yağış sonrasında ilçemizde olumsuzluk yaşanmazken çiftçinin yüzü güldü.
    Son yılların en kurak zamanını yaşadığımız şu günlerde ilçemize yağan yağmur, ekili tarım arazilerini sularken üreticiyi de sevindirdi.
    Meteoroloji yeni hafta için aralıksız yağış haberi verdi. Cuma da hafif kar beklenirken Ocak'ta toplam metrekareye 30 kilogram yağış düştü. 
    Sağanak şeklinde yağan yağmur bu hafta dada devam edecek. Yağan yağmurun etkisi ile hava sıcaklığı da hissedilir derecede düştü. Bugün kuvvetli sağanak, 13 Ocak Çarşamba ve 14 Ocak Perşembe günü için 5 günlük tahmin raporuna yağmurlu kaydı geçen meteoroloji 15 Ocak Cuma günü de hafif kar yağışı bekliyor. Kurak geçen günlerin ardından yağışa en çok çiftçi sevindi. Çiftçi taban suyu için kar yağmasını bekliyor. 
    Hava sıcaklığı da bugün gündüz en yüksek 12 gece en düşük 7, 13 Ocak Çarşamba günü gündüz en yüksek 10 gece en düşük 6, 14 Ocak Perşembe günü de gündüz en yüksek 8 gece 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com