Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
17 Ocak 2021 Pazar
Balkan “Bölgede Örnek Bir Proje Olacak”
İlçemizin önemli sorunlarından olan çöp konusu ile ilgili olarak çalışmalarını sürdüren Havsa Belediyesi Katı Atık Aktarma İstasyonunda çalışmalarda son aşamaya gelindi. Av. Aydın Balkan, istasyonun tamamlanıp çalışmaya başladığında bölgede örnek bir proje olacağını söyledi.

Nilay YILMAZ

    Yapımı tamamlanıp kullanıma geçildiğinde bölgede örnek olacak olan Katı Atık Aktarma İstasyonunda sona gelindi.
    Kullanıma açıldığında İlçemiz Belediyesinin zamandan, yakıttan ve personelden tasarruf sağlayacağı ve bölgemizde örnek bir proje olacak olan Katı Atık Aktarma İstasyonunda çalışmalar aralıksız devam ediyor.
    İlçemiz önemli sorunlarından olan çöp konusu ile ilgili olarak çalışmalarını sürdüren Havsa Belediyesi Katı Atık Aktarma İstasyonunda çalışmalarda son aşamaya gelindi.
    Yeni yılın ilk günlerinde İlçemiz Belediye ekipleri çalışmalarına devam etti. Katı atık aktarma istasyonunda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, istasyonun tamamlanıp çalışmaya başladığında bölgede örnek bir proje olacağını söyledi.
    Başkan Balkan gazetemize yaptığı açıklamada; “Aktarma istasyonumuzda betonlarımızı atmaya başladık.İstasyonumuz tamamlanıp çalışmaya başladığında bölgemizde örnek bir proje olacak.4 metre yüksekliğinde olan Katı Atık Aktarma İstasyonumuzu çevreye zarar vermeyecek, koku yapmayacak, çevreye duyarlı bir şekilde planladık.
    Göreve geldiğimiz ilk günlerden beri giderlerimiz arasında yüksek olan kalemlerin başında yakıt ve enerji giderlerimiz gelmekteydi. Yavaş yavaş bu konularda büyük bir tasarruf sağlıyoruz. Bildiğiniz gibi Belediyemize katı atık aktarma nakil aracı olarak çöp tırı aldık. Bu araç yaklaşık 30 tonluk bir araç.4,5 Adet çöp kamyonumuz aldığı katı atığı tek başına alıp götürebilecek kapasiteye sahip. Diğer araçlarımız çöpümüzü götürmek için haftada 20 sefer Edirne'ye gidip geliyordu. Bu bize hem zaman hem insan gücü hem de yakıt olarak kayıp veriyordu. Bu aracımız ile haftada bu sayıyı 4 yada 5'e indirmiş olacağız. Böylelikle yakıt giderimizi minimuma indirmiş olacağız. Aracımız bu sayede kendisini yaklaşık 3.5 yılda amorti etmiş olacak. Belediyemize böyle bir araç kazandırarak hem yakıttan hemde zamandan tasarruf etmiş oluyoruz.
    Aktarma istasyonumuzda zemin altı zemin üstü betonlarımızı atmaya başladık. Kısmetse bu hafta içi istasyonumuzu kullanmaya başlayacağız. İlçemize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. İlçemizin çıkarları doğrultusunda çalışmalarımıza hız kesmeden devem edeceğiz.” 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com