Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
16 Ocak 2021 Cumartesi
“Atatürk'ün İlçemize Gelişinin 90.Yılı Kutlu Olsun”
Cumhuriyet Halk Partisi Havsa İlçe Başkanlığı Atatürk'ün Havsa'ya gelişinin 90'ncı yıl olması münasebeti ile gazetemize yazılı açıklamada bulundu.

Sertkan YILMAZ

    Cumhuriyet Halk Partisi Havsa İlçe Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada;
    “Atatürk'ün ilçemize gelişinin 90. Yılı kutlu olsun. Atatürk en son Cumhurbaşkanı olarak Edirne'ye 21 Aralık 1930 yılında gelmiştir. 10 günlük ziyaret programlanmıştı. Ne yazık ki Menemen Olayının patlak vermesi, gerici ve şeriat isteyen bir grubun hunharca Asteğmen Kubilay ve ona yardıma giden iki bekçimizi şehit etmesi sonucu ziyaretini yarıda keserek 25 Aralık 1930'da İstanbul'a dönmek için yola çıkmış ve Havsamızı dönüş yolunda ziyaret etmiştir. İlçe halkımız büyük bir sevgi, saygı ve coşku ile Ata'sını karşılamıştır. Atatürk ilçemizde kaldığı süre içerisinde, halkla sohbet eder, halkın sıkıntılarını dinler ve aynı gün İstanbul'a gitmek için ilçemizden ayrılır.
    Türk milleti her zaman Ata'sına minnettardır. Türk milleti Atamızın ilke ve devrimleri ışığında, Cumhuriyeti ve kazanımlarını dün nasıl koruyup kolladıysa bugün de sahip çıkarak, emin adımlarla ilerleyecektir.
    Bugün Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını Havsa'ya gelişinin 90'ncı yıldönümünde saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com