Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
16 Ocak 2021 Cumartesi
Edirne İl Koordinasyon Kurulu, Çiftçilerin Sorunlarını Başkan Belgin İba'ya İletti
Edirne Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu çiftçilerin sorunlarına ilişkin hazırladıkları raporu geçtiğimiz günlerde AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba'ya etti.

Nilay YILMAZ

    Edirne Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu'nca Uzunköprü Ziraat Odası'nda gerçekleştirilen toplantıda çiftçilerin sorunlarına ilişkin olarak hazırlanan rapor, Cumhurbaşkanlığı makamına sunulmak üzere AK Parti İl Başkanı Belgin İba'ya teslim edildi.
    Havsa Ziraat Odası Başkanı Bülent Uzel konu ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada; “Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu'nda mutabık kalınan çiftçilerin sorunları başlıklar halinde rapor olarak hazırlanarak Ankara'da AK Parti İl Başkanları toplantısında Cumhurbaşkanlığı makamına sunulmak üzere toplantı bitimi bizleri ziyaret eden İl Başkanı Belgin İba”ya teslim ettik.
    Edirne Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu olarak sunduğumuz raporda raporda sözü edilen başlıklar şöyle sıralandı:
    “1-Tarım Kredi Kooperatifleri'nin borç yapılandırılması ve faiz oranları ile ilgili üreticilerin yaşadığı sıkıntılar iletildi.
    2-Tarımsal sulamada kullanılan elektrik faturalarının yüksek oluşu iletildi. 
    3-Destekleme zamanında ödenmemesi (2020 yılı Sertifikalı tohum kullanım desteklerinin ödemesinin yapılmadığı fakat 2021 yılı müracaatlarının başladığı) Hububat olarak birleştirilen buğday, arpa, ve çeltik tohumunun süresinin ayrıştırılması;
    4-Süt primlerinin ve hayvancılık desteklerindeki sıkıntılar iletildi.
    5-Hububat gümrük vergisini 0 faiz ile Nisan ayına uzatılması hakkında görüşler iletildi. 
    6-Edirne ilimizin yaşamış olduğu Pandemi ve olağanüstü kuraklık olumsuz koşullarına rağmen üreticinin üretime elinden gelen zorluklara karşı büyük çaba sarf ederek üretime devam ettiği İl Başkanı Belgin Iba'ya teslim edildi.”

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com