Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
02 Ekim 2022 Pazar
Kültür Merkezi “Arsa”sına Kavuştu
İlçemiz Belediyesi tarafından 1994 yılında dönemin Kültür Bakanı Fikri Sağlar'ın sözü üzerine Kültür Merkezi yapılması amacı ile Kültür Bakanlığı'na devir olunan ve kültür merkezi yapılmayarak yıllardır atıl halde duran ilçemizin en güzide arsası yoğun çabalar sonucu yıllar sonra tekrar Belediyemize kazandırıldı.

Nilay YILMAZ

    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan seçim vaatlerinden bir projeyi daha hayata geçirmek için ilk adımı attı.
    İlçemizde 30 yıldır yapılması düşünülen ve Başkan Balkan'ın seçim vaatleri arasında olan  Çok Amaçlı Kültür Merkezi projesi için ilk adım, uzun yıllardır belediyeye kazandırılmaya çalışılan ilçemizin en değerli arsasının belediyeye kazandırılması ile atıldı.
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan Çok Amaçlı Kültür Merkezi projesi için uzun uğraşlardan sonra Cumhuriyet Mahallesi'nde Emniyet Müdürlüğü ile Taşıyıcılar Kooperatifi arasındaki 3 bin 200 metrekarelik arsanın belediyeye kazandırıldığını açıkladı.
    Başkan Balkan konu ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada; “İlçemize yapacağımız bir projemizin daha müjdesini veriyoruz. Seçim döneminde vaatlerimiz arasında en önemlilerinden biri olan Çok Amaçlı Kültür Merkezi projesiydi. Göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemize kazandırmayı planladığımız projemiz ile ilgili olarak çalışmalarımıza başladık. Bizden yıllar önce de ilçemizin Çok Amaçlı Kültür Merkezi'ne ihtiyacı vardı. Bu ihtiyaç içinde Belediyemizin 1994 Tarihli 29 sayılı kararı ile Kültür Merkezi yapılması için Kültür Bakanlığı'na devredilmişti. Ancak konu ile ilgili çalışmalar yapılmayınca Belediyemiz 1999 yılında arsayı tekrar almak için çalışmalar başlattı. Aradan geçen 21 yıl sonunda herhangi bir çalışma yapılamadı. Göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemize kazandırmayı planladığımız projemiz ile ilgili olarak çalışmalarımıza başladık.İlk atapta arsa ile ilgili olarak  Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum'a giderek durumumuzu anlattık. Bu proje için en uygun arsanın burası olduğunu kendilerine ilettik. İlçemizin en değerli arsasının belediyemize kazandırılmasından dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Edirne Milletvekili Fatma Aksal ile AK Parti İl Başkanı Belgin İba'ya teşekkür ederim.
    İlçemiz açısından hem maddi hemde manevi değeri  çok önemli konumu çok değerli olan arsamızda güzel projeler yapacağız. Şimdiden burada yapacağımız çalışmaların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com