Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
25 Kasım 2020 Çarşamba
CHP Havsa’dan Büyük Tepki
Cumhuriyet Halk Partisi Havsa İlçe Başkanı Hüseyin Özden, Alaattin Çakıcı'nın sosyal medya hesabından Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı ve tehditlerini şiddetle kınadıklarını bildirdi.

Sertkan YILMAZ

    CHP Havsa İlçe Başkanı Hüseyin Özden gazetemize yaptığı yazılı açıklamada Alaattin Çakıcı'nın adına yer vermediği görülürken şunları kaydetti:
    “CHP Edirne İl Örgütü ve İlçe Başkanlıkları olarak Sayın Genel Başkanımıza sosyal medya üzerinden yapılan saldırıyı ve tehditleri şiddetle kınadığımızı belirtmek isteriz. Bu yaşanan elim olay bir güç gösterisi olmayıp açık şekilde ülkemizin yönetim biçimini gözler önüne koymuştur. Ülkemizde mevcut yönetim boşluğunun bir sonucu ve devlet otoritesinin bitikliği gözler önüne bir kez daha serilmiştir.
    Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yetkili makamlarının bu olaylar karşısında sessizliğini koruyor olması ve adli işlemlerin halen başlatılmamış olması kan dondurucu ve hukuk devleti anlayışından uzaklığın göstergesidir. 
    Bugüne kadar yaşanmış, baskılardan da, saldırılardan da ve tehditlerden de korkmadık ve korkmayacağız. Ülkemizin adaletsizliğe teslimini kabul etmediğimizi ve etmeyeceğimizi belirtmek isteriz. Muhalefet edenlerin baskı ve tehditle susturulmaya çalışılması beyhude bir çaba olup sonuçsuz kalmaya devam edecektir. 
    Cumhuriyet Halk Partisi'nin savaş meydanlarında kurulan bir parti olduğunu hatırlatarak adalet ve demokrasi mücadelesinden asla geri adım atmayacağımızı belirtiriz.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com