Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
13 Nisan 2021 Salı
Katı Atık Aktarma İstasyonunda Çalışmalar Devam Ediyor
Kullanıma açıldığında İlçemiz Belediyesinin zamandan, yakıttan ve personelden tasarruf sağlayacağı Katı Atık Aktarma İstasyonunda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Nilay YILMAZ

    Kullanıma açıldığında İlçemiz Belediyesinin zamandan, yakıttan ve personelden tasarruf sağlayacağı Katı Atık Aktarma İstasyonunda çalışmalar aralıksız devam ediyor.
    İlçemiz önemli sorunlarından olan çöp konusu ile ilgili olarak Havsa Belediyesi çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda belediye araç filosuna katılan çöp tırının akabinde Katı Atık Aktarma İstasyonunda çalışmalarda son aşama olan toprak dolgusuna geçildi.
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan gazetemize yaptığı açıklamada;
    “Pazar mesaimizde yapımı devam eden Katı Atık Aktarma İstasyonumuz'un dere boyunda taş tahkimat işlemini tamamladık son aşama olan toprak dolgusuna geçtik.
    Bu hafta bir aksilik yaşamaz isek yaklaşık 150 kamyon toprak dolgumuzu da tamamlayarak, istasyonumuzu aktif olarak kullanmaya başlayacağız. 4 metre yüksekliğinde olan Katı Atık Aktarma İstasyonumuzu çevreye zarar vermeyecek, koku yapmayacak, çevreye duyarlı bir şekilde planladık.
    Göreve geldiğimiz ilk günlerden beri giderlerimiz arasında yüksek olan kalemlerin başında yakıt ve enerji giderlerimiz gelmekteydi. Yavaş yavaş bu konularda büyük bir tasarruf sağlıyoruz. Bildiğiniz gibi Belediyemize katı atık aktarma nakil aracı olarak çöp tırı aldık. Bu araç yaklaşık 30 tonluk bir araç.4,5 Adet çöp kamyonumuz aldığı katı atığı tek başına alıp götürebilecek kapasiteye sahip. Diğer araçlarımız çöpümüzü götürmek için hafta 20 sefer Edirne'ye gidip geliyordu. Bu bize hem zaman hem insan gücü hem de yakıt olarak kayıp veriyordu. Bu aracımız ile hafta bu sayıyı 4 yada 5'e indirmiş olacağız. Böylelikle yakıt giderimizi minimuma indirmiş olacağız. Aracımız bu sayede kendisini yaklaşık 3.5 yılda amorti etmiş olacak. Belediyemize böyle bir araç kazandırarak hem yakıttan hemde zamandan tasarruf etmiş oluyoruz. Araçlarımız eski sistemde yarım gün Edirne'de yarım gün ilçemizde çalışmak zorunda kalıyordu. Aldığımız bu araçla araçlarımız tam gün ilçemizde çalışacak. Çöp tırımız kamyonlar çöpleri doldurduktan sonra günde bir kez Edirne'ye gidip gelecek. Personel tasarrufu da sağlamış bulunuyoruz. Eski sistemde her giden araç 2-3 kişi ile gidiyordu. Yaklaşık 4 kişi belediyemizce ihtiyaç görülen yerlerde değerlendireceğiz. İlçemizin çıkarları doğrultusunda çalışmalarımıza hız kesmeden devem edeceğiz.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com