Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
25 Kasım 2020 Çarşamba
Havsa Halk Eğitimi Merkezinde Kurslar Başlıyor
Havsa Halk Eğitimi Merkezi tarafından, 2020-2021 eğitim öğretim yılında açılabilecek olan kurslar belirlendi. Şartların uygun olduğu muhtelif zamanlarda açılabilecek kurslar ve başvuru şartları şöyle;

Sertkan YILMAZ

    “Havsa Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan el sanatları, nakış, oya, bilgisayar, resim kurslarımızın ilk dönemi başlamıştır. Ayrıca tarım, hayvancılık, meyvecilik, sebzecilik, solucan gübresi üretimi, İngilizce, gitar, işaret dili, iş güvenliği ve işçi sağlığı, giyim üretimi kursları da açmayı planlıyoruz.
    Kursların açılabilmesi için kursa katılacakların kurumumuza gelerek başvuru yapmaları gerekmektedir. Bir kursun açılabilmesi için en az 12 kişilik grubun oluşması gerekiyor. Vatandaşlarımız katılmak istedikleri kursu halk eğitim merkezine gitmeden de talep edebilir. Bunun için internet arama motorundan e-yaygın yazıp, sisteme e-devlet girişi yapıp, Başvurular sekmesini açıp, Kursa Ön Başvuru Yap adımlarını izleyerek, size en yakın il-ilçe halk eğitimi merkezini seçerek istediğiniz kursa Kayıt olabilir veya Kurs Açılması Talebi de yapabilirsiniz. Salgın döneminde olduğumuzdan kurslara katılmak isteyenlerin HES kodu almaları zorunlu hale gelmiştir. Açmayı istediğimiz kurslarla ilçemizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Kurslarımız tüm halkımıza açıktır. Herkesi kurslarımıza katılmaya davet ediyoruz.
    Bilgi için 336 1247 numaralı telefonu arayabilirsiniz.”

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com