Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
25 Kasım 2020 Çarşamba
Bataklık Olan Bahçede Fidanlar Yeşerecek
Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksek Okulu bahçesinde bulunan ve daha önce bataklık olan 30 dönümlük alana Edirne Orman İşletme Şefliğince hazırlanan Çam, Ladin, Çınar başta olmak üzere 11 Kasım Milli Ağaçlandırma gününde “Geleceğe Nefes” sloganıyla 2 bin adet çeşitli ağaç dikildi.

Nilay YILMAZ

    Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksek Okulu bahçesinde bulunan 30 dönümlük alana Edirne Orman İşletme Şefliğince hazırlanan Çam, Ladin, Çınar başta olmak üzere 2 bin adet çeşitli ağaç dikildi. 
    İlçemiz Belediyesi tarafından Havsa Meslek Yüksekokulu bahçesinde bulunan bataklık alanın kurutulması ve atık su kanalı yapımını tamamlanmasının ardından yerlerinin de belirlenerek Havsa Belediyesi tarafından hazırlanan dikim alanına 11 Kasım Milli Ağaçlandırma gününde “Geleceğe Nefes” sloganıyla  Edirne Orman İşletme Şefliğince Çam, Ladin, Çınar başta olmak üzene 2 bin adet çeşitli ağaç dikildi. 
    Edirne Valisi Ekrem Canalp, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü nedeniyle Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksek Okulu bahçesinde düzenlenen ağaç dikme etkinliğine katıldı. Ağaçlandırma törenine Havsa Kaymakamı Reşit Özer Özdemir,İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Jandarma Komutanı Albay Abdulkadir Seri, Garnizon Komutan Yardımcısı Albay Şevket Erhan, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.
    11 Kasım Milli Ağaçlandırma gününde “Geleceğe Nefes” sloganıyla il genelinde 13 ayrı noktada 763 dekar alanda 14 bin 200 ağaç toprakla buluştu. Havsa ilçesinde bulunan Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksekokulu bahçesinde bulunan 30 dönümlük alana Çam, Ladin, Çınar başta olmak üzene 2 bin adet çeşitli ağaç dikildi. 
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan yaptığı konuşmasında; “Meslek Yüksekokulumuzda belediyemizce bahçesinde bulunan bataklık alanı kurutarak ve atık su kanalı yapımını tamamladığımız, Edirne Orman İşletme Müdürlüğü ve Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğümüzce bahçe düzenlemesini yaparak bu hafta sonu 300'den fazla fidan ektiğimiz Meslek Yüksekokulumuzun bahçesinde, bugün de 11 Kasım "Milli Ağaçlandırma Günü Etkinlikleri" kapsamında fidan dikimimizi Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp, ilçe Kaymakamımız Sayın Reşit Özer Özdemir, ve Edirne daire amirlerinin katılımıyla devam ettik. Kuruttuğumuz bataklıkta, fidanlarımız yeşerecek. Geçen yıl başladığımız çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma işlemlerinde önemli bir mesafe daha aldık. Yüksekokulumuzun geçtiğimiz aya kadar bataklık olan bahçesinde fidanlarımızı hep birlikte yeşerteceğiz.”dedi.
    Edirne Valisi Ekrem Canalp, ağaç dikme etkinliğinde yaptığı konuşmada “11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü nedeniyle binlerce ağaç bugün toprakla buluşuyor. Bugün diktiğimiz ağaçlar yıllar sonra büyüyecek ve gölgesinden vatandaşlarımız istifade edecek. Bütün dünyada orman varlığı artan ülkeler sıralamasında Türkiye ilk sıralarda yer alıyor. Bugüne kadar ilkbahar döneminde 1.2 milyon ağaç toprakla buluştu. Sonbaharda ekeceğimiz fidanlarla bu rakam 5 milyonu aşacak. Memleketimizin her yerinde olduğu ilimizde de orman varlığımız artmaya devam edecek. Ben buradan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com