Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
25 Kasım 2020 Çarşamba
Sebze-Meyve Pazarımızın Üstü Kapanıyor
İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan vermiş olduğu sözleri bir bir yerine getiriyor. Başkan Balkan’ın seçim vaatleri arasında bulunan Havsa sebze-meyve pazarının daha modern bir hale dönüşmesi için üzerinin kapatılması konusunda ilk adım atıldı.

Sertkan YILMAZ

    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan her Cumartesi günü ilçemizde kurulan sebze-meyve pazarımızın üstünün kapanacağını duyurdu. 
    Geçtiğimiz Cumartesi günü ilçemiz Pazar yeri önünde açıklamada bulunan ilçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan; “Bildiğiniz üzere Pazar alanımız ile ilgili olarak bir tapu sorunumuz vardı. Sorunun aşılması ve gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından projemizin startını verdik.” dedi. 
    Başkan Balkan Pazar yerimizin üzerinin kapatılması ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi; 
    “Kıymetli Hemşehrilerim, sizleri saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.  Güzel bir Cumartesi gününde sizleri Cumartesi Pazarımızın önünden selamlıyorum. 
    Bugün yine mutluyuz, gururluyuz, güzel bir projemizin arifesinde şövalelerimizi kurduk, pankartımızı astık ve hemşehrilerimizi yeni pazar yerimizin görselleri ile buluşturduk. 
    Bildiğiniz gibi seçim döneminde çeşitli vaatlerimiz vardı. Bunların en önemlilerinden bir tanesi 'kapalı pazar yeri' projesi. Bunun için gerekli çalışmaları yaptık. Bildiğiniz gibi tapu ile ilgili bir sorunumuz vardı ve onu da aştık. Gerekli işlemleri tamamladık ve dün yasal olarak projemizin startını verdik.İhale ilanımızı dün Basın İlan Kurumu aracılığı ile yaptık. Kısmetse bu ayın 23'ünde Havsamızın Kurtuluş Günü'nde ihalemizi yapacağız ve ondan sonra da ilk kazmayı inşallah yine birlikte vuracağız. 
    Size biraz projemizin teknik detaylarından bahsetmek istiyorum. Projemiz yaklaşık 7200 m2'lik alanın üzerine kurulacak. Yaklaşık 6 metre yükseklikte olacak ve sandöviç panel malzeme ile çatımızı tamamlayacağız. Bu sayede hem soğuktan,hem sıcaktan hem yağmurdan hem de kardan ve çamurdan in-sanlarımız kurtulmuş olacak. İnsanlarımız rahat rahat pazarlıklarını yaparken pazar esnafımız da rahat rahat ticaretini yapacak inşallah. Burada yer alan resimlerimizi sosyal medya aracılığı ile de paylaşacağız.
    Şimdiden ilçemize, halkımıza ve Havsamıza  hayırlı olmasını  diliyorum.”

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com