Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
25 Kasım 2020 Çarşamba
Kadınlarımızın Kurduğu Kooperatifin Ünü İlçeyi Aştı
Marka tescilini alan kadınlarımız gururla birinci yıllarını kutladılar.

Nilay YILMAZ

    İlçemiz kadınlarının kurduğu kooperatif günden güne gelişerek yoluna emin adımlarla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde marka tescilini de alan kadınlarımızın ürettiği ürünlerin ünü ilçe sınırlarını aştı. Farklı noktada satışa sunulan kooperatif ürünleri büyük ilgi görüyor.
    Havsa Kadın Girişimcileri Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Hülya Tuncer "Kooperatifimizin marka tescil belgesini aldık" dedi.
    İlçemizin üretici kadınları  hayalini kurdukları kooperatifi hayata geçirmenin ardından, geçtiğimiz günlerde de marka tescil belgesini aldılar.
    İlçemiz üretici kadınları stand kurarak başladıkları girişimi kooperatif kurarak üretime katılmaya, aile bütçesine katkı sunmaya karar verdi. 
    Hayallerindeki kooperatifi Valilik ve Havsa Belediyesinin desteğiyle kuran girişimci kadınlarımız tarhana, erişte, turşu, reçel ve kahvaltılık ürünler üretiyor. Her gün kooperatifte buluşan ve birlikte birbirinden lezzetli ürünler hazırlayan kadınlar cesaretleri ile benzer hayalleri bulunanlara da örnek oldu.
    Havsa Kadın Girişimcileri Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Hülya Tuncer yaptığı açıklamada; “Kooperatifimizn marka tescil belgesini aldık.2018 yılında başlayan ve ev hanımlarından oluşan kadın girişimimiz, Edirne Valiliği ve Havsa Belediyesi desteğiyle 3 Eylül 2019 tarihinde kooperatifleşme sürecini tamamlayarak, Edirne'nin tek faal kadın kooperatifi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hep birlikte güzel işler yapacağımıza inanarak bu yola çıktık. Bugün geldiğimiz nokta bizleri hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor. Tüm Havsa kadınları için hayırlı olsun. Oluşumumuza emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.”dedi.
    BatıEkspres Gazetesi olarak kadınlarımızı kutlar başarılarının devamını dileriz.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com