Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
25 Kasım 2020 Çarşamba
Meslek Yüksek Okulumuzun Çehresi Değişiyor
İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan’ın göreve geldiği ilk gün söz verdiği gibi başlattığı değişim çalışmaları sayesinde İlçemiz genelindeki değişim Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksek Okulu'nda da hissedilmeye başlandı. Belediye ekipleri tarafından yapılan çalışmalar devam ediyor

Nilay YILMAZ

    İlçemiz genelindeki değişim Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksek Okulu'nda da hissedilmeye başlandı. Havsa Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan'ın göreve başlamasıyla birlikte büyük önem verdiği Meslek Yüksek Okulunun fiziki şartlarının iyileştirilmesi için Belediye ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. 
    İlçemizin vitrini olduğunu ve prestiji açısından Meslek Yüksek Okulunun önemli olduğunu belirten Başkan Balkan “Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksek Okulu aynı zamanda ilçemizin vitrini konumunda. Burayı kazanan öğrenciler ve aileleri kayıt yaptırmaya geldiklerinde burada bulunan ve ilçemizin kanayan yarası olan çöplük ve bataklıkla  karşılaştıkları için ilçemiz hakkında olumsuz düşüncelere sahip oluyorlardı. Bu ön yargının önüne geçmek için Meslek Yüksek Okulumuzun çevresinde başladığımız düzenlemelere devam ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarla Havsa Meslek Yüksekokul'umuzun adeteda çehresini değiştiriyoruz. Yüksekokul bahçesindeki bataklık alanın kurutulması ve ağaçlandırılması kapsamında çalışmalarımıza başladık. Göreve geldiğimiz günden bu yana Trakya Üniversitesi Havsa MYO ile birebir ilgileniyor, ihtiyaçlarını ve sorunlarını doğrudan müdahil olarak çözüme kavuşturuyoruz. 
    Geçtiğimiz yıl Yüksekokulumuz arkasındaki çöplüğün temizlenmesi, bahçe girişinde bulunan alanın kurutulması ve ağaçlandırılması çalışmalarını yapmış, devamında da ektiğimiz fidanları yeşertmiştik.
    Bu hafta da Yüksek Okulumuz'un iç bahçesinde bulunan bataklık alanın kurutularak temizlenmesi ve ağaçlandırması için çalışmalara başladık. 
    Bu kapsamda bataklık alanda bulunan zeminin açılarak atıksu kanalı yapımını tamamladık.
    Önümüzdeki günlerde bu alanda Yüksek Okulumuz ve Edirne Orman İşletme Şefliğimiz ile birlikte ağaçlandırma çalışmalarını da yaparak Yüksek Okulumuz'un bahçesini yepyeni bir görünüme kavuşturacak, öğrencilerimizin hizmetine sunacağız.” dedi.
 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com