Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
25 Kasım 2020 Çarşamba
İzmir'de Gıda Kolisi ve Battaniye İhtiyacı Var
Yüreklerimizi burkan bize deprem gerçeğini bir kez daha hatırlatan İzmir'de 30 Ekim’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından AFAD tarafından yapılan duyuruda deprem bölgesinde gıda kolisi ve battaniye ihtiyacı olduğu açıklandı.

Nilay YILMAZ

    İzmir'de meydana gelen depremin ardından AFAD tarafından yapılan duyuruda deprem bölgesinde gıda kolisi ve battaniye ihtiyacı olduğu açıklandı.
    İlçemiz Kaymakamlığı'ndan yapılan duyuruda; “İzmir'de deprem sonrası bölgeye yapılan yardım faaliyetleri AFAD koordinasyonunda yürütülmektedir.
    İhtiyaç sahibi afetzedelere dağıtılmak üzere şu an için sadece standart gıda kolisi ve yeni battaniye ihtiyacı vardır. Halihazırda başkaca bir yardım malzemesine veya ihtiyaç fazlası kullanılmış eşya ihtiyacı bulunmamaktadır.İhtiyaç oluşması halinde ayrıca bildirilecektir.
    Söz konusu gıda kolisi ve yeni battaniye yardımlarını ulaştırmak isteyen kişi ve kuruluşlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurabilirler.
    Beslenme hizmetleri konusunda ise ana sorumlu kuruluş Türk Kızılayı olup bu konudaki faaliyet halen devam etmektedir. Beslenme ile ilgili destek olmak isteyenlerin bu kurumla irtibata geçmeleri ve koordinasyon içinde olmaları gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com