Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
25 Kasım 2020 Çarşamba
CHP, “Belediye Otobüsü Neden Çalışmıyor?”
Cumhuriyet Halk Partisi Havsa İlçe Başkanlığı ilçemize uzun yıllar hizmet eden Belediye Otobüsünün özellikle bu dönemde neden çalışmadığını ve tekrar çalışıp çalışmayacağını soruyor.

Sertkan YILMAZ

    Cumhuriyet Halk Partisi Havsa İlçe Başkanlığı ilçemize uzun yıllar hizmet eden Belediye Otobüsünün bu dönemde neden çalışmadığını soruyor. Konu ile ilgili olarak CHP Havsa İlçe Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada; “İlçemizde, geçmiş yıllarda kıt kaynaklarla alınan halkımıza uzun yıllar hizmet etmiş belediye otobüsü ve minübüsler bu dönem garajı bekliyor.
    1990'lı yıllardan beri Havsa – Edirne arası yolcu taşıyan, düğün, dernek ve toplu etkinliklerde halkımızın toplu taşıma ihtiyacını karşılayan belediye otobüsü çalışmıyor.
    İlçe halkımızın; memur, öğrenci, genç, yaşlı ve emeklilerin yıllarca Edirne'ye gidiş gelişlerini kolaylaştıran ve bunu ticari bir kazançtan ziyade bir hizmet olarak gören, ilçemizdeki duraklardan, Edirne merkezdeki duraklara ihtiyaçlar doğrultusunda ulaşım sağlayarak hem zaman açısından, hemde ekonomik açıdan yıllarca ücret dengesini sağlayan bir anlayışla çalışan belediye otobüsünün çalışmasına neden gerek görülmüyor?
    Pandemi nedeniyle, kısıtlamaların olduğu ve çalışmasına son verilen, halkın faydasına olan belediye otobüsü tekrar çalıştırılacak mı?”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com