Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
25 Kasım 2020 Çarşamba
Cumhuriyetimiz 97 Yaşında
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bizlere armağan edilen ve bu yıl 97. yıldönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyularak kutlandı. Gurur ve iftihar kaynağımız olan Cumhuriyetimiz, dün 97. yılına ulaştı.

Sertkan YILMAZ

    Gurur ve iftihar kaynağımız olan Cumhuriyetimiz, dün  97.yılına ulaştı. 
    Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bizlere armağan edilen ve bu yıl 97. yıldönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyularak kutlandı.
    İlçemizde  Cumhuriyet Bayramı'nın kutlama programı 28 Ekim 2020 Çarşamba günü Saat 13.00'da Kaymakamlık Makamı ve Belediye Başkanlığı tarafından Atatürk büstüne çelenk sunulmasıyla başladı.
    29 Ekim 2020 Perşembe günü saat 10.00'da İlçemiz Kaymakamı Reşit Özer Özdemir,Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Salonu'nda  kutlamaları kabul etti. Saat 10.00'da başlayan törene İlçemiz Kaymakamı Reşit Özer Özdemir, İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, İlçemiz Jandarma Komutanı Ömer Çıngı, İlçemiz Emniyet Müdürü Vekili Sercan Altınorak, Daire Amirleri, Siyasi Partilerin Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri, Belediye ve İl Genel Meclisi Üyelerinin katılımı vardı. 
    İlçemiz Kaymakamı Reşit Özer Özdemir, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. 
    İlçemiz Kaymakamı Reşit Özer Özdemir yaptığı konuşmasında;
    “Sayın Belediye Başkanımız, değerli protokol üyelerimiz, kıymetli mesai arkadaşlarım. Büyük Türk Milletinin nice zahmetlerle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluş belgesi, en güçlü şartlarda dahi kadim devlet kültürü ile, her badireden güçlenerek çıkma tecrübemizin son büyük mücadelesi ve Türk milli demokrasi tarihinin en güçlü sureti olan Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıl dönümü devletimize ve milletimize kutlu olsun.
    Dünyada eşine çok az rastlanılan azim ve kararlılıkla büyük bir mücadele başarısı gerçekleştirilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yürütülen milli mücadelenin emsalsiz bir zaferle sonuçlanmasının ardından milletin kati söz sahibi olduğu egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir ilkesi ile yeni bir sisteme geçilmiştir. Cumhuriyetimiz insan haklarının geliştiği kişi hak ve özgürlüklerinin güvencede olduğu kuvvetli bir iradeyi ortaya koymuştur. On yılı aşkın süre zarfında devamlı savaş durumu içinde olan milletin evlatları tüm cepheleri takip ederek büyük başarılar kazanmış ve nihayet 29 Ekim 1923'de muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracak iradeyi ortaya koyarak devletimizi yeniden kurmuştur. Bu bağlamda Türkiye Cumhuriyeti demokratik anlayıştan taviz vermeden, çağdaş uygarlıklar seviyesi üzerindeki hedeflerine hızla ilerlemektedir. Çağlar açıp kapatan ecdadımızın yolunda Cumhuriyetin verdiği güç ve dinamizm sayesinde ülkemiz dünya milletleri arasındaki hak ettiği eski kudretli yeri alma yolunda ilerlemektedir.
    Cenabı-Hak tüm dünya mazlumlarının tek gerçek müdafisi olan aziz Türk Milletimizi korusun. Silahlı kuvvetlerimiz tüm cephelerde muzaffer kılsın. İç ve dış düşmanlarımıza fırsat vermesin. 
    Cumhuriyetimizin ilanının 97. Yıl dönümünü kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olacağına inanarak, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm geçmişlerimizi, şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Bu duygularla salgın tedbirlerinin olmadığı yıllarda daha sağlıklı günlerde beraber olmak ümidi ile bir kez daha Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun diyor, sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com