Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
25 Kasım 2020 Çarşamba
“Zaferi Sahiplenen Çok Olur, Yenilgiler Yetimdir”
Geçtiğimiz günlerde Havsa Kadın Girişimcileri Üretim ve İşletme Kooperatifi, sosyal medya üzerinden kendilerine destek verenlere teşekkür ettikleri paylaşımlarında, Edirne İl Genel Meclisi üyelerinin anılmamış olmasını eksiklik olarak niteleyen Havsa İl Genel Meclisi Üyesi CHP'li Serdar Çığla'ya tepki gösterdi.

Nilay YILMAZ

    Bu konu ile ilgili olarak Havsa Kadın Girişimcileri Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından yapılan açıklamada; 
    "Bilindiği gibi 2018 yılında başlayan ve ev hanımlarından oluşan kadın girişimimiz, Edirne Valiliği ve Havsa Belediyesi desteğiyle 3 Eylül 2019 tarihinde kooperatifleşme sürecini tamamlayarak, Edirne'nin tek faal kadın kooperatifi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
    Bu süreç içerisinde kooperatifimiz hem kurumsal yapısını hem de üretim ve pazarlama ağını günden güne arttırarak, kuruluş günündeki heyecan ve azim ile yoluna devam etmektedir.
    Ancak bu süreç içerisinde aktif desteğini görmediğimiz, en son İl Genel Meclis Üyesi Sayın Serdar Çığla'nın sosyal medyada sayfamız paylaşımının altına yorum yaparak bizlerden teşekkür beklemesi gibi bazı kişi ve kurumlar, çeşitli vesileler ile kooperatifimizin ismini kullanarak buradan manevi ve/ya siyasi rant üretmeye çalışması bizleri bu açıklamayı yapmak zorunda bırakmıştır.
    Yukarıda belirttiğimiz gibi kuruluş aşamasından bugüne hanımlarımızın fedakarlıkları ile bugünlere gelen kooperatifimizin Edirne Valiliği ve Havsa Belediyesi dışında hiçbir kişi ve kurumdan yardım almadığı gibi yardım talebi de olmamıştır. Zaferi sahiplenen çok olur, yenilgiler yetimdir."

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com