Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
24 Kasım 2020 Salı
Yüz Yüze Eğitime Geçişte İkinci Aşama Başladı
Okullarda yüz yüze eğitimin ikinci aşaması başladı. Okul öncesi, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflar ile ortaokul 8 ve lise 12. sınıflarda yüz yüze eğitim 12 Ekim 2020 Pazartesi günü (dün) başladı.

Nilay YILMAZ

    Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Korona virüs salgını nedeniyle öğrencilerin okullarından ayrı kaldığı süreç 12 Ekim 2020 Pazartesi günü (dün) sona erdi. Uzun zamandır sessiz kalan okullar sınıflar öğrencilerine ve öğretmenlerine yeniden kavuştu. 
    Okul öncesi, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflarla ortaokul 8 ve lise 12. sınıflarda yüz yüze eğitim başladı. 
    İlçemiz Millî Eğitim Müdürü Özkan Fidan 12 Ekim 2020 Pazartesi günü (dün) tüm tedbirlerin alınarak başladığı yüz yüze eğitimin ilk gününde okullarımızı ziyaret ederek İstiklal Marşı törenine katıldı.
    Yüz yüze eğitim öncesinde, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu kapsamında alınan tedbirleri yerinde görmek için okullarımızı ziyaret eden İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan ve Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammed Türkmen 12 Ekim 2020 Pazartesi günü (dün) tüm tedbirlerin alınarak başladığı yüz yüze eğitimin ilk gününde okullarımızı ziyaret ederek İstiklal Marşı törenine katıldı.
    İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan; "İlçemiz okullarında, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzu çerçevesinde tüm önlemlerimizi alarak okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullar 1, 2, 3, 4. sınıflarda, ortaokul 8. ve lise 12. sınıflarda eğitim öğretime 12 Ekim 2020 Pazartesi günü başladık.
    Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın eğitimlerini en sağlıklı ortamlarda alabilmelerini sağlamak için hep birlikte gönül birliği ile çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.
    Yüz yüze eğitim öncesi tüm okullarımızda Edirne İl Özel İdaresi ekipleri tarafından dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdik.
    Valimiz Sayın Ekrem Canalp'e, Edirne İl Özel İdaresi'ne, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Havsa Eğitim Ailesi olarak teşekkürlerimizi sunarız. Tüm öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim yılı geçirmelerini diliyorum.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com