Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
31 Ekim 2020 Cumartesi
Fabrikanın Konfeksiyon Bölümü 14 Gün Kapatıldı
İlçemizde yaklaşık 500 kişinin çalıştığı ve ilçemizin önemli fabrikalarından olan Kilim Mensucat Fabrikası'nın konfeksiyon bölümü Korona Virüs sebebi ile 14 gün süreyle karantinaya alınarak kapatıldı.

Nilay YILMAZ

    İlçemizde faaliyet gösteren Kilim Mensucat Fabrikası'nın çalıştığı konfeksiyon bölümü 14 gün süreyle karantinaya alınarak kapatıldı.  
    İlçemizde bulunan ve DİSK Tekstil İşçileri Sendikası'nın örgütlü olduğu, yaklaşık 500 işçinin çalıştığı Kilim Mensucat Fabrikası'nın çalıştığı konfeksiyon bölümü 14 gün süreyle karantinaya alınarak kapatıldı.  
    Kilim Mensucat Fabrikası'nda iki çalışanda Covid 19 tespit edildi. 500 kadar işçinin çalıştığı fabrikanın konfeksiyon bölümü 14 gün süreyle karantinaya alınıp kapatılırken, iplik bölümünde gerekli tedbirler alınarak faaliyetine devam edecek. DİSK'e bağlı Tekstil İşçileri Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Testici konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında; "Sendikamızın örgütlü olduğu Kilim Mensucat Fabrikası işyerinde iki arkadaşımızda Covid 19 tespit edilmiştir. İşyeri konfeksiyon ve iplik olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Konfeksiyon bölümünde 330, iplik bölümünde ise 140 kişi çalışmakta. Covid 19 testi pozitif çıkan çalışanlarımız konfeksiyon bölümündendir. Bu bölümde çalışan bir arkadaşımızın Havsa Şerbettar Köyü'nde düğün töreni olmuştur ve düğüne giden arkadaşlarımızda Covid 19 tespit edilmiştir. Konfeksiyon bölümü 8 Eylül 2020 tarihinden itibaren 14 günlük karantina kapsamında kapatılmıştır. İplik bölümü ise Sağlık Bakanlığı tarafından incelenmiş, sosyal mesafe ve önlemler alınmış olup çalışmaya devam edecektir. Konfeksiyon bölümünde şu ana kadar toplam 30 üzerinde covid 19 tespit edilen arkadaşımız var. Covid 19 yakalanan arkadaşlarımız ile irtibat halindeyiz şu ana kadar durumu ciddi arkadaşımız yoktur.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com