Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
31 Ekim 2020 Cumartesi
İlçemizde İlköğretim Haftası Kutlandı
İlçemizde 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlama programı Hükümet konağı önündeki Atatürk büstüne çelenk sunma ile gerçekleştirildi.

Sertkan YILMAZ

    İlçemizde 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlama programı gerçekleştirildi.
    Hükümet konağı önündeki Atatürk büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan ve Şube Müdürlerinin katılımıyla çelenk sunulması ile başlayan programda saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.
    Yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kısa tutulan programda, maske, mesafe kurallarına uyulduğu gözlendi.
    İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı'na uzaktan eğitim ve 1. Sınıflarımız ile okul öncesi öğrencilerimizin yüz yüze eğitimi ile başlıyoruz.
    Öğrencilerimiz 2020/2021 eğitim öğretim yılına EBA üzerinden canlı derslere katılarak ve TRT EBA kanalları üzerinden derslerini takip ederek başlamıştır.
    Elbette öğretmenler olarak yüz yüze eğitimin heyecanı ve sıcaklığına büyük bir özlem duyuyor, 21 Eylül'de aşamalı ve kontrollü bir şekilde okullarımızda tekrar ağırlamaya başlayacağımız öğrencilerimize kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz.
    Eğitim-Öğretim yılına büyük bir heyecanla başlayan sadece çocuklarımız değil; velilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz, tüm eğitim çalışanlarımızdır. Bu süreçte çocuklarımızın okul özlemine ve coşkusuna hep birlikte ortak olacağız.
    Okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz ile hep birlikte maske, mesafe ve temizlik kurallarına azami özen göstereceğimiz güzel bir eğitim öğretim yılı yaşamak temennisiyle yeni eğitim yılının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor, hep birlikte sınıfları dolduracağımız günlerde buluşmayı diliyorum.” dedi.
 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com