Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Eylül 2020 Pazar
Başkan Av. Aydın Balkan Doğalgaz Sözünü Tuttu
İlçemizde Doğalgaz şebeke çalışmaları yeniden başladı. Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan’ın gazetemize geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada belirttiği gibi ilçemizde doğalgaz çalışmaları yeniden kaldığı yerden başladı.

Nilay YILMAZ

    İlçemiz Yenimahalle mahallesinde başlayan ve bir süredir ara verilen doğal gaz hattı döşeme ve abone bağlama çalışmaları kaldığı yerden yeniden başladı.
    17 Temmuz 2020 tarihli gazetemizde İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan “İlçemizdeki doğalgaz şebeke çalışmaları yaklaşık 10 gün içerisinde kaldığı yerden tekrar başlayacak.”diyerek verdiği beyanatta ilçemize doğalgaz ile ilgili olarak verdiği sözü de tuttu.
    Geçtiğimiz yıl İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan'ın ilk kazmayı vurması ile başlayan  doğalgaz yapım hattı çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor.
    İlçemizin modern, çağdaş temiz bir  ilçe durumuna gelebilmesi için ilçe halkının da uzun süredir beklediği temiz ve çevreci enerjiden yararlanabilmek adına ilçemizde doğal gaz hattının döşenmesi çalışması için Yenimahalle ve Varoş Mahalle'mizde kılavuz kanallarının kazım çalışmaları devam ediyor.
    Konu ile ilgili olarak gazetemize açıklamada bulunan İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan yaptığı açıklamasında;
    “Öncelikli olarak ilçemize ve hemşehrilerimize vermiş olduğumuz bir sözü daha tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemizin uzun zamandır beklediği doğal gaz çalışmaları ile ilgili olarak  geçtiğimiz yıl Ekim ayında ilk kazmayı vurduk ve çalışmalara başladık.
     İlk etapta ilçemiz Yenimahalle mahallesinde başlayan ve bir süredir ara verilen doğal gaz hattı döşeme ve abone bağlama çalışmalarına devam ediyoruz. İlk etapta Yenimahalle Hastane tarafında doğalgaz döşenmeyen kısım tamamlanacak ve Varoş Mahalle'mizde Uzunköprü Caddesi'ne kadar olan kısımda şebeke döşemesi yapılacak. Yenimahalle ve Varoş Mahalle'miz doğalgaz çalışması için kılavuz kanallarının kazım çalışmaları devam ediyor. Yıllardır ilçemizin beklediği doğalgazı  daha fazla eve ulaştırmanın ve ilçemizin hava kirliliğini azaltacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Havsa'mıza ve halkımıza hayırlı olsun.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com