Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Eylül 2020 Pazar
Balkan,“İlçemizin Sosyal Yaşam Kalitesini Yükseltecektir”
Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, Edirne Milletvekili Fatma Aksal ile birlikte 02 Temmuz 2020 tarihinde Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunduğu “Millet Bahçesi” projesi yapılan değerlendir-meler sonrasında kabul edildi.

Nilay YILMAZ

    Temmuz ayı başında Ankara'ya bir dizi ziyaret gerçekleştiren İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan ziyaretleri kapsamında 02 Temmuz 2020 Perşembe günü AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank'ı ziyaret etti. Başkan Balkan seçim vaatleri arasında da bulunan “ Havsa Millet Bahçesi” projesinin detaylarını anlatarak proje için destek istedi. Yapılan değerlendirme sonrasında proje Bakanlık tarafından kabul edilmiştir.
    İlçemize 43.500 m2 alana millet bahçesi yapılacak.
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan'ın  seçim vaatleri arasında da yer alan “millet bahçesi “projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca kabul edildi.
    Temmuz ayı başında Ankara'ya bir dizi ziyaret gerçekleştiren İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan ziyaretleri kapsamında 02 Temmuz 2020 Perşembe günü AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank'ı ziyaret etti. Başkan Balkan seçim vaatleri arasında da bulunan “Havsa Millet Bahçesi” projesinin detaylarını anlatarak proje için destek istedi.
    Bakanlık tarafından kabul edilen ve İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi'nde 43.500 m2 lik alana yapılacak olan Millet Bahçesi ile İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan bir seçim vaadini daha yerine getiriyor.
    43.500 m2 lik alana yapılacak olan bu proje sayesinde ilçemize önemli bir sosyal yaşam alanı kazandıracaklarını kaydeden İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan gazetemize yaptığı açıklamada; “Açıkladığımız gibi Cumhuriyet Mahalle'mizde yaklaşık 43.500 m2 alana yapılacak olup, içerisinde yürüyüş yolları, dinlenme alanları, çocuk parkları, spor alanları ve yeşil alanlar olacaktır.
    Taslak projemiz Bakanlığı'mız tarafından kabul edilmiş olup, yine Bakanlığı'mız ile birlikte geliştirilecek ve gerçekleştirilecektir. Millet Bahçesi ile ilçemiz, vatandaşlarımızın yürüyüş yapıp gezebileceği, çocuklarımızın gönüllerince oynayıp spor yapabileceği, sportif ve kültürel etkinliklerin kaliteli ortamlarda uygulanacağı görsel bir alana kavuşmuş olacak. 43.500 m2 lik alana yapacağımız Millet Bahçesi yeşil dokusu ve sosyal donatıları ile ilçemizin sosyal yaşam kalitesini yükseltecektir.
    Bakanlığı'mızca yapılacak olan Millet Bahçesi Proje'mizde bizlere destek olan Çevre ve Şehircilik Bakan Y. Sn. Fatma Varank'a, Vekilimiz Sayın Fatma Aksal'a ve İl Başkanımız Sayın Belgin İba'ya ilçemiz adına teşekkür ediyorum.
    Millet Bahçemiz Havsa'mıza çok yakışacak”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com