Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
05 Ağustos 2020 Çarşamba
Hasan Aktaş’tan Buğday Sezonu Değerlendirmesi
İyi Parti Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş, bazı bölgelerde buğday verimin düşük olması sebebi ile çiftçinin beklentisinin altında kaldığını ancak kalitenin yüksek olması çiftçinin yüzünü bir nebze güldürdüğünü belirtti.

Sertkan YILMAZ

    İyi parti Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş bölgemizde buğday hasat sezonunun başladığını ve verimlerin bölgesel olarak geçtiğimiz yıla göre daha düşük olduğunu  belirtti. İyi Parti İlçe Başkanı Aktaş gazetemize yaptığı açıklamada;
“Bölgemizin en önemli ürünlerinden olan buğdayda harmanın sonuna yaklaşmış bulunmaktayız.
    Bu yıl bölgemizdeki buğday verimi bazı bölgelerimizde beklenenin altında kalmış ancak kalitesinin yüksek olması çiftçilerimizin yüzünü bir nebze güldürmüştür. Kışın kurak geçmesine rağmen son yağan yağmurlar buğdayda kaliteyi olumlu etkilemiş ve çiftçimizin yüzünü güldürmüştür.
    Bu yıl bölgemizde süne zararı görülmemiş olması da önemlidir. Bu yıl verimlerin beklenenin altında olması ancak yağmurların ayçiçeğinin gelişme döneminde yağması ayçiçeğine olumlu etkisi olmuştur. Buğdaydan yeterli verimi alamayan çiftçimiz yağışların ayçiçeğinin gelişme dönemine denk gelmesi sebebi ile umudunu ayçiçeği hasadına bağladı.” dedi.
    05 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilen ve Ekrem Demir'in güven tazelediği İYİ Parti Edirne İl Kongresine katılan Aktaş; “05 Temmuz 2020 Pazar günü gerçekleşen İYİ Parti Edirne İl Kongresi'ne İYİ Parti İlçe Teşkilatı olarak katılım sağladık. Güven tazeleyen ve tekrar İl Başkanlığına seçilen Ekrem Demir Başkanımıza ve yönetimde görev alan tüm değerli iyi arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Yeni oluşan yönetim kurulunda yer alan İlçemizden de Mestan Özer ağabeyimize yeni görevinde başarılar diliyoruz. Vatanımıza, milletimize ve partimize hayırlı uğurlu, olsun.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com