Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Eylül 2020 Pazar
Yeni Mahallede Kaldırım Yenileme İşlemleri Aralıksız Devam Ediyor
İlçemiz Belediyesi uzun yıllardır yapılmayan kaldırımları yeniden düzenliyor. Öncelikle Gazdaş tarafından Doğalgaz altyapı çalışmaları bitirilen bölgeden başlayan kaldırım yenileme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Nilay YILMAZ

    Geçtiğimiz günlerde İlçemiz Belediyesi Yeni Mahallede Gazdaş tarafından Doğalgaz çalışmalarının bitirildiği bölgelerde kaldırım yenileme çalışmalarına başlanmıştı. İlk olarak eski kaldırımların kaldırılıp yeniden düzenlenmesinin ardından taş döşeme işlemleri ile kaldırım yenileme işleri devam ediyor. 
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan gazetemize yaptığı açıklamada;
    “Yeni Mahallede İlçemiz'i modernleştirme adına işlerimizin hayırla ve sorunsuz ilerlemesi için dua edip kurban keserek düzenleme çalışmalarımıza başladık.
    İlk etapta Gazdaş'ın geçen kış geçtiği bölgeleri tamamlayıp, ardından bu sene geçeceği kaldırımları da yenileme hedefindeyiz. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta Yeni Mahallede kaldırım çalışmaları için start vermiştik. Eski kaldırımlarımızı kaldırmaya ve eski parke taşlarımızı toplamaya başlamıştık. Bu hafta da hem yaptığımız yerleri görelim hem de yaptığımız çalışmalar ile ilgili duamızı edip bir kurban keselim istedik. 
    Geçtiğimiz hafta öncelikle mevcut taşlarımızı topladık, beton olan kaldırımları kırdık, düzenledik ve yavaş yavaş yeni bordürlerimizi dizdik. Birkaç günlük aksama ile yeni döşenecek olan taşlarımız da geldi. Bu aksama nedeniyle bizde biraz geri kaldık ama Allah'a şükür bugün çalışmalarımıza başladık. Yeni Mahallemizde en son Şerafettin Sain Başkanımız döneminde kaldırım çalışması olmuş, bundan yaklaşık 32-33 sene evvel. 2020 de bu yıl tıpkı seçim döneminde vaat ettiğimiz gibi bizlerde sözümüzü tutuyoruz. Kaldırımları yapmak bizlere nasip oldu. Hem Mahallemiz için hem de İlçemiz için hayırlı olsun diyorum. 
    İlk etapta Gazdaş'ın çalışma yaptığı 2000 m2 lik alana kadar olan kaldırımlarımızı yenileyeceğiz. Temmuz ayında da Gazdaş'ın yapacağı yeni çalışmaları akabinde yine Yeni Mahalle ve Varoş Mahallemizde kaldırım çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yapmayı planladığımız alan yaklaşık 6000 m2 olacak.İlçemize, hemşerilerimize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com