Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
15 Temmuz 2020 Çarşamba
Çiftçilerimiz Buğday Hasadı İçin Hazırlıklara Başladı
Yeni sezon buğday hasadı başladı. Gözü gibi baktıkları buğday tarlalarının hasadı için çiftçilerimiz hazırlıklarına başladılar. Havsa Ziraat Odası Başkanı Bülent Uzel çiftçilerimize bol ve bereketli bir hasat sezonu dileyerek gazetemize açıklamada bulundu.

Nilay YILMAZ

    Çiftçilerimiz gözü gibi baktıkları buğday tarlalarının hasadı için hazırlıklarına başladılar. Havsa Ziraat Odası Başkanı Bülent Uzel çiftçilerimize bol ve bereketli bir hasat sezonu dileyerek gazetemize açıklamada bulundu.
    Havsa Ziraat Odası Başkanı Bülent Uzel gazetemize yaptığı açıklamada; “Ülkemizin ve dünyanın salgınla mücadele ettiği bu günlerde tarımsal üretimin de nekadar önemli olduğu bir kez daha anlaşıldı.
    İlçemiz ve köylerimizde tarımın olmazsa olmazı buğday tarlaları hasada hazırlanıyor. Diğer yandan çiftçilerimiz ayçiçeği işçiliğini tamamlamak üzere inşallah verimin iyi olmasını temenni ediyorum.
    Çiftçilerimiz önümüzdeki günlerde buğday hasadına başlayacaklar. Şuan çiftçilerimiz buğday hasadı için hazırlıklarını yapıyorlar.
    Son yağmurlar özellikle ayçiçeklerine çok iyi geldi. Buğdaylarda da tane doldurmaya faydası oldu. Bölgesel olarak yağışların verime etkisi olacaktır. Önümüzdeki bir hafta içerisinde buğdayda verim daha da belirgin olacaktır. İnşallah beklentimizin üzerinde çiftçimizin yüzünü güldürecek verimlerimiz olur.
Çiftçilerimize bol bereketli bol kazançlı sağlıklı bir hasat olmasını diliyorum.”

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com