Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
15 Temmuz 2020 Çarşamba
Havsa Deresindeki Çalışmaları Değerlendirdiler
İlçemiz Bele-diye Başkanı Av. Aydın Balkan ve Havsa Ziraat Odası Genel Sekreteri Taner Bozkurt, geçtiğimiz yıllarda yağışın yoğun olduğu kış aylarında özellikle ilçemiz sanayi esnafının büyük sıkıntılar yaşamasına sebep olan Havsa Deresinde devam eden temizleme ve ıslah çalışmalarını yerinde incelediler.

Nilay YILMAZ

    Geçtiğimiz senelerde özellikle yağışın bol olduğu kış aylarında ilçemiz sanayi esnafının büyük sıkıntılar yaşamasına sebep olan Havsa Deresinde çalışmalar devam ediyor.
    Havsa Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan ve Havsa Ziraat Odası Genel Sekreteri Taner Bozkurt Havsa Deresinde yapılan çalışmaları incelediler.
    İlçemiz deresini önemseyen ve çalışmaları bizzat yerinde takip eden ilçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan gazetemize yaptığı açıklamada; 
    Ziraat Odası Genel Sekreteri Sayın Taner Bozkurt ile, DSİ ile yaptığımız dere temizleme çalışmamızı inceledik. Çalışmada mahsülümüze zarar vermemek için azami gayret gösteriyoruz.
    Biraz sabredersek, çalışma sonunda deremizin yatağını temizlemiş ve taşkın riskini aza indirmiş olacağız. Böylece hem ilçe merkezimiz, hem de tarımsal alanımız taşkın riskinden korunacak.
    Geçtiğimiz günlerde ilçemiz dere ıslah ve temizleme çalışmalarının ardından dere kenarında yol açma çalışmalarına da başladık. 
    Hem deremizin çevre görünüm temizliği hem de yapacağımız dere kenarı peyzaj çalışması ve Kır Bahçesi Davet Salonumuz için tamamlayıcı bir çalışma yapacağız.
    Bu çalışmada DSİ’nin 1 kanal açma makinası, 1 ekskavatör makinası, 1 dozer ve 2 kamyonu ile belediyemiz 2 kazıcı-yükleyici makinası ve 2 kamyonu çalışmaktadır. DSİ Müdürü Sayın Erdinç Kuran’a desteklerinden dolayı şükranlarımi sunuyorum”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com