Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
03 Haziran 2020 Çarşamba
İlçemizde Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı
İlçemizde 20 Mayıs 2020 Çarşamba akşamı İlçemiz Kilim Mensucat alanında henüz bilinmeyen nedenlerle çıkan yangın Havsa Belediyesi İtfaiye ekiplerince kontrol altına alındı.

Nilay YILMAZ

    İlçemizde 20 Mayıs 2020 Çarşamba akşamı çıkan yangın kontrol altına alındı.
    İlçemizde Cumhuriyet Mahallesi Kilim Mensucat Fabrikası arazisinde 20 Mayıs 2020 Çarşamba günü iftar saatlerinde çıkan yangın kontrol altına alındı.
    İlçemizde faaliyet gösteren Kilim Mensucat Fabrikası arazisi üzerinde bulunan ve fabrikadan çıkan belirli bir alanda tutulan pamuk atığının bilinmeyen bir sebeple tutuşması sonucu yangın meydana geldi.
    Havsa Belediyesi itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek sabaha kadar süren yangın söndürme çalışmalarının ardından yangın kontrol altına alındı.
    Yangın sebebi ile başta ilçemiz Cumhuriyet Mahallesi olmak üzere tüm ilçede duman etkili oldu.
    20 Mayıs 2020 Çarşamba günü iftar saatinde meydana gelen yangın ile ilgili olarak İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan; “Çarşamba akşam iftar saatlerinde, Cumhuriyet Mahallesi Kilim Mensucat Fabrikamız'ın arazisi üzerinde bulunan, fabrikadan çıkan ve belli bir bölgede tutulan pamuk atığının bilinmeyen bir sebeple yanması sonrası İtfaiye birimimiz yangına müdahale ederek sabaha kadar söndürme çalışmalarına devam etmiş ve yangın kontrol altına almıştır.
    Yangının çıktığı saatlerde özellikle Cumhuriyet Mahallemizde görülen ve tüm ilçede hissedilen duman tabakasının nedeni bu yangın olup, yangının eski çöplüğümüz ile bir ilgisi bulunmamaktadır. İlçemize ve Kilim Mensucat Fabrikamıza geçmiş olsun.”dedi.
    

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com