Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
03 Haziran 2020 Çarşamba
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun
Her yıl coşkuyla alanlarda kutladığımız 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yılı bu yıl korona virüs ile mücadele kapsamında evlerde de olsa coşkuyla kutlanacak.

Sertkan YILMAZ

    Her yıl coşkuyla alanlarda kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl evlerde de olsa coşkuyla kutlanacak.
    İçişleri Bakanlığı tarafından yeni tip korona virüs salgının önlemek için alınan tedbirler kapsamında İlçemizde  Her yıl coşkuyla alanlarda kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programı çerçevesinde 19 Mayıs 2020 Salı günü (bugün) Saat: 10.00'da Atatürk Anıtı'nda sade bir tören düzenlenecek. İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasının ardından Saygı Duruşu yapılması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile program tamamlanacak.
    Milli mücadelenin ilk adımı olan, 19 Mayıs 1919 Ulus devletimiz ve Cumhuriyetimiz için de başlangıç noktasıdır. Açık işgalin, ihanetin pençesinde boğulmaya, tarihin sahnesinden silinmeye çalışılan bir ulusun, Mustafa Kemal gibi bir dâhinin etrafında kenetlenerek, yeniden doğuşunun, var oluşunun ve ilelebet var olacağının ilk adımıdır. Mustafa Kemal Atatürk ve 18 silah arkadaşının Milli Mücadele'yi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919 sabahı Samsun'da karaya ayak basışının 101. yıldönümü, tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle tarihte ilk kez evlerimizde kutlanacak. Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın 101. Yılı olan 19 Mayıs 2020'de yeni tip korona virüs salgını nedeniyle alanlarda olamayacağız. Bu yıl 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı evlerimizde de olsak coşkulu bir şekilde kutlayacağız. 
    İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından gazetemize yapılan açıklamada; “19 Mayıs, Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.”
    Bizde Batı Ekspres Gazetesi Ailesi olarak tüm okurlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 101. yılını kutluyoruz.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com