Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
03 Haziran 2020 Çarşamba
14 Günlük Zorunlu Karantina Uygulanacak
Korona Virüs önlemleri kapsamında ilçemiz ve köylerine il dışından gelecek olan vatandaşlara 14 günlük zorunlu karantina uygulanacak.

Sertkan YILMAZ

    İlçemiz ve köylerine il dışından gelecek olan vatandaşlara 14 günlük zorunlu karantina uygulanacak.
    Ülkemiz genelinde normalleşme adımlarının atıldığı bu günlerde, seyahat kısıtlaması getirilen büyükşehirlerin bazılarının son alınan kararla birlikte kısıtlama kapsamı dışında bırakılması üzerine Edirne'ye bağlı ilçelerde koronavirüs tedbirleri kapsamında kritik kararlar alınmaya başlandı.
    Edirne ili dışından gelecek olan vatandaşlara yönelik “14 Günlük Zorunlu Karantina” uygulanacak.
    İlçemiz Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada; “İl dışından ilçemiz merkezi ve köylerine gelecek olan vatandaşlarımıza 28 Mart 2020 tarihli İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararı gereği,14 gün süre ile ikametten ayrılmadan karantinada kalmaları hususu tebliğ edilecek, kolluk ekiplerimiz ve sağlık birimlerimiz tarafından karantinaya uyup uymadıkları hususu günlük olarak takip edilecektir.
    28 Mart 2020 tarihinden bu yana devam etmekte olan söz konusu karantina uygulamasına muhalefet edenlere,karantina kurallarına uymayanlara ve il dışından ilçemiz merkezi ve köylerine geldiğini bildirmeyenlere idari para cezası uygulanacaktır.”

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com