Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
03 Haziran 2020 Çarşamba
Kavurucu Sıcaklar Geliyor
Serin ve yağışlı havaların ardından kavurucu sıcaklar geliyor.

Sertkan YILMAZ

    İlçemiz ve bölgemiz genelinde 15 Mayıs 2020 Cuma günü (bugün) itibari ile hava sıcaklıkları hissedilir derecede artacak.
    İlçemiz ve bölgemiz 15 Mayıs 2020 Cuma günü itibaren önümüzdeki Salı gününe kadar hava sıcaklıkları normallerin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yılların Mayıs ayı içerisinde en yüksek sıcaklık değerlerinin görülmesi bekleniyor.
    Geçtiğimiz haftayı yağışla ve serin geçiren ilçemiz ve bölgemizde 15 Mayıs 2020 Cuma gününden 19 Mayıs 2020 Salı gününe kadar hava sıcaklıklarında hissedilir bir derecede artış olacak.
    Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1'inci Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nce, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya'da cuma gününden itibaren başlayarak salı gününe kadar hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artarak mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllardır Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerinin yer yer aşabileceği belirtildi. 
    Yetkililer, kronik hastalığı bulunanlar ile çocuk ve yaşlıların aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları, güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları konusunda uyarıda bulundu.
    Sıcaklıkların iki hafta sonra mevsim normallerine dönmesi bekleniyor.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com