Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
03 Haziran 2020 Çarşamba
Hasan Aktaş, “Yağışlar Çiftçimizi Sevindirdi”
Kış mevsiminin kurak geçmesi ardından bu hafta yağan yağışların çiftçileri sevindirdiğini belirten İYİ Parti Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş; “Buğdayın tamda ihtiyacı olduğu bir dönemde yaşanan yağışlar mahsüllerimize iyi geldi.” dedi.

Sertkan YILMAZ

    Kurak geçen kış mevsiminin ardından bu hafta yağan yağışlar çiftçilerimizi sevindirdi. Buğdayın tamda ihtiyacı olduğu bir dönemde yaşanan yağışlar üretim için canla başla çalışan çiftçilerimizi sevindirdi. 
    İyi Parti Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş gazetemize yaptığı açıklamada; “Bu hafta yağan yağmurlar mahsüllerimize iyi geldi. 
    Buğdayın özellikle ihtiyacı olduğu dönemde yağan yağmurlar bizleri sevindirdi. Hepimizin çok iyi bildiği gibi bu kışı kurak geçirdik ve taban suyu yeterli oluşmamıştı. Özellikle İlkbahar yağmurları ekili olan buğdaya, ve yeni ekilen ayçiçeğine iyi geldi. Aşağı yukarı ortalama metrekareye 40 kilogram düştü. Hafta başından itibaren yağan yağmurlar çiftçimizin yüzünü güldürdü. Binbir zorlukla tarlasına gidip ekimini dikimini yapan çiftçimiz  buğdayın tam da ihtiyacı olduğu dönemde yağış almasına sevindi. Tüm çiftçilerimize hayırlı bereketli sezon olmasını diliyorum.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com