Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
03 Haziran 2020 Çarşamba
“Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası”
Her yıl Mayıs ayının ilk haftası kutlanan Karayolları Trafik Haftası bu yıl 02-08 Mayıs 2020 tarihleri arası kutlanıyor. Bu yıl korona virüs önlemleri dikkate alınarak kutlanan haftada birçok vatandaşın evlerinde kalması nedeniyle 'Evdeyim ama trafik kuralları aklımda' yazılı afişler asılarak çeşitli etkinlik ve faaliyetlere yer veriliyor. Denetim yapan ekipler vatandaşlara yolculuk sırasında koronavirüse karşı alınması gereken tedbirleri hatırlatıyor.

Sertkan YILMAZ

    İlçemizde jandarma ve polis ekipleri "Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası" kapsamında sürücüleri bilgilendirdi.
    İlçemiz ve köylerinde trafik uygulaması yapan ekipler, sürücülere kara yolu ve trafik güvenliği ile ilgili bilgilendirdi.
    Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maske kullanımı ve sosyal mesafeye uymaları konularında da uyarılan sürücüler, ekiplere çalışmalarında kolaylıklar diledi.
    Karayolları Trafik Haftası 02-08 Mayıs 2020 tarihleri arası her yıl kutlanıyor. Hafta kapsamında çeşitli etkinlik ve faaliyetlere yer veriliyor. Bu yıl koronavirüs önlemleri dikkate alınarak kutlanan haftada birçok vatandaşın evlerinde kalması nedeniyle 'Evdeyim ama trafik kuralları aklımda' yazılı afişler asıldı. 
    Ekipler  özellikle yaya geçitlerinin olduğu ve ilçe, köy girişlerindede yaptığı denetimlerde vatandaşlara koronavirüse karşı araçlarında sosyal mesafeyi korumaları, maske ve eldiven kullanımına özen göstermeleri konusunda uyarılarda bulundu.
    Ülke genelinde çeşitli noktalarda bulunan billboardlarda ve afişlerde trafik ile ilgili görseller sergileniyor. Asılan afişlerde 'evdeyim ama trafik kuralları aklımda', 'trafikte her yıl daha iyiye', 'öncelik hayatın öncelik yayanın', 'kask takın hayatınıza bakın', 'trafikte alkol ölüme en açık yoldur' gibi sloganlar yer aldı.
    Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşlarımızın sosyal mesafeye ve maske kullanımına dikkat etmeleri büyük önem arz ediyor. Ekipler kontrol sırasında vatandaşlara bu konulara dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatıyor. Ayrıca hafta kapsamında bu yıl sürücülere Kovid-19 önlemleri kapsamında bilgilendirici broşür yerine maske ve eldiven dağıtılıyor.
 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com