Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Eylül 2020 Pazar
Alışverişlerini İlçemiz Belediyesi Yapacak
Corona Virüs salgınının önüne geçilmesi kapsamında ülke genelinde 21 Mart 2020 Cumartesi gecesi Saat: 00.00 itibarı ile 65 yaş üstü ve kronik hastalıkları olan vatandaşların sokağa çıkmalarına kısıtlama getirildi. Kısıtlama nedeni ile dışarıya çıkamayan ve ihtiyacını karşılayamayacak olan vatandaşların ihtiyaç ve alışverişleri ilçemiz belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilecek.

Sertkan YILMAZ

    Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan karar ile sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen vatandaşların alışverişlerini İlçemiz Belediyesi  yapacak.
    İlçemizde yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve kronik hastalıkları olan vatandaşların sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilmesinin ardından, vatandaşların ihtiyaç ve alışverişleri ilçemiz belediye ekipleri tarafından gerçekleştirlecek.
    İlçemizde kimsesi bulunmayan ve koronavirüs sebebi ile dışarıya çıkamayan vatandaşlara ilçemiz belediyesi ekipleri yardımcı oluyor.
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan yaptığı açıklamada; “65 yaş ve üzeri ayrıca kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın dışarıya çıkmaları sınırlandırılmıştır. Bu zor süreçte ilk günden beri yanınızda olduk. Elimizden geldiğince hızlı karar almaya tedbirleri etkin bir şekilde uygulamaya çalıştık ve çalışıyoruz. Havsa Belediyesi olarak yine siz kıymetli hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Evden çıkması sınırlandırılan büyüklerimiz ve hastalarımız için talepleri dahilinde eczane ve market alışverişlerini belediye olarak saat:09.00 ile 16.00 arasında sizin adınıza biz yapacağız. Bizlere 0284 336 1009 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
    22 Mart 2020 tarihli İçişleri Bakanlığı kararı ile tüm il ve ilçelerde Vefa Sosyal Destek İletişim Grubu oluşturularak dışarı çıkması sınırlandırılan vatandaşlarımızın Bakanlığın belirlemiş olduğu ülke çapında geçerli 112 acil servis hattını arayarak ihtiyaçları karşılanacaktır. Bu zor günleri de hep birlikte dayanışma ile atlatacağız. Daha güzel yarınlar için sadece biraz sabır bizler yanınızdayız.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com