Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Eylül 2020 Pazar
İlçemiz Pazarında Korona Virüs Tedbirleri
İlçemizde sebze - meyve pazarında da Corona virüs salgınına karşılık alınan tedbirler arttırılarak Belediye tarafından Pazar esnafına eldiven ve maske dağıtıldı ve çeşitli noktalara dezenfekte ilaçları konuldu.

Sertkan YILMAZ

    İlçemizde Cumartesi günleri kurulan sebze meyve pazarında corana virüs tedbirleri kapsamında İlçemiz Belediyesi tarafından Pazar esnafına eldiven ve maske dağıtıldı ve çeşitli noktalara dezenfekte kutu ve ilaçları konuldu.
    Tüm dünyada salgın olarak bulunan Koronavirüs (Covid-19) sebebiyle, İlçemiz belediyesi tarafından her cumartesi günü kurulan Havsa Canlı Hayvan Pazarının, belediyenin almış olduğu karar doğrultusunda 21 Mart 2020 Cumartesi günü itibari ile kapatılmasının ardından İlçemizde Cumartesi günleri kurulan sebze meyve pazarında tedbirler artırıldı.
    İlçemizde her cumartesi günü kurulan ilçemiz ve köylerden gelen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ilçe pazarında tüm dünyada salgın olarak bulunan Koronavirüs (Covid-19) sebebiyle tedbirler artırıldı.İlçemiz  Belediyesi Zabıta Amirliği tarafından ilçede pazarında tüm esnaflar dolaşılarak hijyen konusunda ve fahiş fiyat uygulaması konusunda denetlenirken, ilçe  pazarında çeşitli noktalara dezenfekte kutu ve ilaçları konuldu. İlçeye dışardan gelen ve sergi açan pazarcı esnafların tamamına eldiven dağıtan ekipler,  gün boyunca da esnaf denetimlerini sürdürdüler. 
    Havsa Belediyesi Zabıta Amiri Serkan Cibik, ''Bugün Korana virüs sebebiyle belediye başkanımız Aydın Balkan'ın talimatları ile ilçe pazarımızda el  dezenfekte noktası oluşturduk. İlçemizde kurulan sebze meyve pazarımızda, pazar yeri girişinde tüm hemşehrilerimizin ellerinin dezenfektan ile dezenfekte edilmesine imkan sağlamış olduk. Tezgah açacak olan Pazar esnafımıza plastik cerrahi eldiven ve maske dağıtılarak, meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçilmesine yönelik tedbir aldık. Bu noktalarda gayemiz pazarcı esnafımızın ve halkımızın hijyenini sağlamak ve halk sağlığına önem vermektir. Dezenfekte ürünlerimiz bittiği zaman zabıta arkadaşlarımız takviye edip devamlılığı sağlıyorlar. Ayrıca sebze meyve pazarımızın kurulmasından önceki Cuma günü sabahı ve cumartesi günü pazardan sonra sıvı dezenfektan ile yıkanarak temizliğini sağladık. Maksadımız toplum sağlığına önem vermek ve bu virüsün yayılmasını önlemek.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com