Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
25 Kasım 2020 Çarşamba
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde Sade Tören
Tüm Dünya’yı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen yeni tip Corona Virüsü (COVID-19) salgını tedbirleri nedeni ile birçok yerde olduğu gibi ilçemizde de ‘18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde 18 Mart 2020 Çarşamba günü asgari katılım ile sade bir tören düzenlendi.

Sertkan YILMAZ

    Ülkemiz ve Dünya tarihinde bir dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasına zemin hazırlayan bir azmin mücadelesidir. Tarihin seyrini değiştiren Çanakkale Zaferi, Milletimizin hiçbir zaman ödün vermediği bağımsızlık ve onuruna düşkünlüğünün bir simgesi olduğu gibi, tüm dünyanın örnek aldığı, eşi benzeri olmayan bir kahramanlık destanıdır.
    Bu büyük zaferin onurunu ve gururunu yaşadığımız '18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi günü'nün 105'nci Yıldönümü'nde ilçemizde sade bir tören düzenlendi. 
    İçişleri Bakanlığı tarafından yeni tip Corona Virüs salgınını önlemek için alınan tedbirler kapsamında İlçemizde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı çerçevesinde 18 Mart 2020 Çarşamba Pazartesi Günü saat 10.30'da Atatürk Anıtı'nda sade bir tören düzenlendi. 
    Törene,  İlçemiz Kaymakamı Neslihan Kısa, İlçe Jandarma Komutanı J. Teğ. Ömer Çıngı, İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Fatih Nazif Özbay,  Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Protokol üyelerinin katılımları vardı.
    Atatürk Anıtındaki törende protokol sırasına göre İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı Çelenklerinin sunulmasının ardından Saygı Duruşu yapıldı İstiklal Marşı'nın okunması ile program tamamlandı.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com