Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
26 Mayıs 2018 Cumartesi
Engin, “ÖTV İndiriminin Uzatılması İle Piyasalarda Hareketlilik Devam Ediyor”
Hükümet tarafından 2017 yılının şubat ayında başlatılan ÖTV indirimi, 30 Nisan'da tekrar uzatılmasıyla Eylül ayına kadar devam edecek. Beyaz eşyadan mobilyaya geniş bir yelpazede ÖTV indiriminin Eylül ayına kadar devam edecek olması yaz döneminde evlenecek ve evini yenileyecek vatandaşın da yüzünü güldürmeye devam edecek.

Sertkan YILMAZ

    İlçemizde uzun yıllardır esnaflık yapan Babaeski'ye açmış olduğu Bellona mağazasının ardından geçtiğimiz dönemlerde beyaz eşya sektörüne de ilçemize açtığı Vestel mağazası ile giren Engin Mobilya'nın Sahibi Özer Engin ÖTV indiriminin Eylül ayına kadar uzatılması ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada, “ÖTV indiriminin uzatılması ile piyasalarda hareketlilik devam ediyor.
    Ülke olarak ekonomik açıdan zor günler geçirdik ve hala  geçiriyoruz. Ancak bazen yapılan kampanyalar, desteklemeler piyasaları canlandırmak adına önem arz ediyor. Şu dönemde de devletimizin parekende sektöründe başlatmış olduğu ÖTV indirimlerinin uzatılmasının piyasalara olumlu yansıyacağı düşüncesindeyim. ÖTV indirimi sektör için çok faydalı oldu. Çeyiz sezonu başlıyor. Bu sezonda da bir hareketlenme olacak. Yaz aylarında düğünlerin artması ile yeni evlenecek çiftlerin ve evini yenileyecek vatandaşlarımız için ÖTV indiriminin Eylül ayına kadar uzatılması avantaj sağlayacak ve piyasaları hareketlendirecektir. Yapılan bu indirimler vatandaşın cebine yansıdı ve yansımaya devam ediyor.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com
xx