Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
25 Kasım 2020 Çarşamba
Corona Virüs Nikahları da Değiştirdi
İlçemiz Belesiyesi tarafından alınan karar doğrultusunda, ilçemizde yapılacak olan Nikah törenlerine sadece gelin, damat ve 2 şahit katılabilecek, herhangi bir davetli salona kabul edilmeyecek.

Nilay YILMAZ

    İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca yeni tip Corona Virüs (Covid-19) salgını nedeniyle bazı işletmelerin faaliyetleri 16 Mart itibarıyla geçici süreyle durdurulurken, düğün salonları da bu tedbirler kapsamında kapatıldı. 
    İlçemiz Belediyesi de bu genelge kapsamında, nikah törenlerine bir dizi düzenleme getirdi ve İlçemizde yapılacak nikah törenlerine corona virüs önlemleri çerçevesinde davetli kısıtlaması getirildi.
    Tüm dünyada etkisini gün geçtikçe artıran corona virüs salgınına karşı önlemler ve tedbirler artarak devam ediyor. İlçemiz Belediyesi, yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında davetlilerin katılımıyla gerçekleştirilen nikah törenlerine yeni bir düzenleme getirerek nikah işleminin sadece gelin, damat ve 2 şahidin katılımıyla yapma kararı aldı. Bu düzenleme kapsamında Nikah törenlerine gelin, damat ve 2 şahidin haricinde davetli kabul edilmeyecek.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com