Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Eylül 2020 Pazar
İlçemizde Dezenfeksiyon ve Hijyen Çalışmaları Sürüyor
İlçemiz Belediyesi, Türkiye’de de görülmeye başlanan Yeni tip Corona Virüs (COVID-19) riskine karşılık Sağlık Bakanlığı tarafından alınan önlemler kapsamında, ilçenin dört bir yanında okul, cami, kurum, park ve bahçlerde, toplu taşıma araçları, işyerleri ve pasajlarda dezenfeksiyon ve hijyen çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Nilay YILMAZ

    İlçemiz belediyesi Corona Virüs ris-kine karşı ilk günden itibaren başlatmış olduğu hijyen çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 
    Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de de yeni tip Corona virüsün (COVID-19) pozitif test edildiğini duyurmasının ardından, ülke genelinde belediyeler hastalıktan korunmaya yönelik hijyen çalışmalarını sıklaştırdı.
    İlçemizde de bu kapsamda Corona Virüsü salgın riskine karşı hijyen çalışmaları ilçenin dört bir yanında hız kesmeden devam ediyor. İlçemizde bulunan okul ve camilerde yapılan dezenfektan ilaçlama ve diğer hijyen çalışmaları, park, bahçe, toplu taşıma araçları, işyerleri, pasajlar gibi ortak kullanım alanlarında sürüyor. 
    Çalışmalar hakkında bilgi veren ilçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan; “Dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs salgını çok şükür ki ülkemizde tehdit oluşturacak düzeye ulaşmadı ve olmaması içinde elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Bu konuda tüm topluma görev düşüyor. Herkes temizlik ve hijyen kurallarına azami özen göstermeli ve uymalıdır. Ancak bu şekilde kendimizi koruyabiliriz. Virüsten korkmak değil virüse karşı önlem almalıyız. Biz de Belediye olarak salgın riskini önleyebilmek adına gerekli tedbirlerimiz aldık ve almaya da devam ediyoruz. Ekiplerimiz ilçenin dört bir yanında dezenfeksiyon işlemlerine devam ediyor.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com