Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Eylül 2020 Pazar
İlçemiz Corona Virüse Karşı Dezenfekte Ediliyor
İlçemiz Belediyesi corono virüsüne karşı teyakkuza geçti. Havsa Belediyesi tarafından ilçemizde corona virüs tedbirleri kapsamında dezenfeksiyon çalışması başlatıldı.

Nilay YILMAZ

      Çin'de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın pek çok ülkesinde ölümlere yol açan corona virüsünün 10 Mart 2020 Salı günü ülkemizde de 1 vakada görülmesinin ardından  ilçemiz Belediyesi  Temizlik İşleri Müdürlüğünce dezenfekte edilmesi çalışmaları dün sabah itibari ile başladı.
    Vatandaşlarında bireysel olarak virüse karşı tedbirlerini almaları gerektiğini belirten İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Bal-kan, gazetemize yaptığı açıklamada; “100 den fazla ülkeye yayılan ve 110 binden fazla insana bulaşarak dünyayı etkisi altına alan korona virüsünün, dün itibarı ile ülkemizde de 1 vakada görülmesi üzerine, ilçemizde olası bir görülme ve/veya yayılmayı engelleme amacı ile Belediyemizce gerekli tüm hazırlıklar yapılmıştır. 
    Bu kapsamda toplu kullanım alanlarının dezenfekte edilmesi için halkımızın yoğun olarak bulunduğu yerlerde (camiler, okullar, toplu taşıma araçları, pasajlar vb. yerler) Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce dezenfekte edilmesi çalışmaları 12 Mart 2020 Perşembe sabah itibari ile başladı.Vatandaşlarımızda bu dönemde özellikle ellerini sıklıkla yıkayarak kendi hijyenlerine dikkat etmesi gerekmektedir. “dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com