Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
23 Ocak 2022 Pazar
Başkan Balkan'ın İlçe İle İlgili Temasları Devam Ediyor
15 Ocak 2020 Çarşamba günü Türkiye Belediyeler Birliğinin düzenlediği “Akıllı Şehirler ve Belediyeler” toplantısına katılmak ve bir dizi ziyaret yapmak için Ankara'ya giden İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan geçtiğimiz hafta da İstanbul'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Nilay YILMAZ

    15 Ocak 2020 Çarşamba günü Türkiye Belediyeler Birliği'nin düzenlediği “Akıllı Şehirler ve Belediyeler” toplantısına katılan Balkan sonrasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında “Kardeş Belediyeler İstişare Toplantısı”na katıldı.
    Toplantılar için Ankara'ya giden İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan sonrasında birçok ziyaret gerçekleştirdi.
    Balkan ilk ziyaretini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na yaptı. Burada önce Milli Emlak Genel Müdürü  Tufan Büyüküstün ile görüştü ardından Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen'i ziyaret etti. 
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan ziyaretleri kapsamında EPDK Doğalgaz Daire Başkanı Hüseyin Daşdemir'i ziyaret ederek, ilçemizde devam eden doğalgaz yatırımlarını, çalışmalarda yaşanan problemleri aktararak ve çözümü için görüşlerini belirtti.
    Başkan Balkan daha sonra İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Emrah Baydemir'i ziyaret ederek, ilçeye gerçekleştirmeyi planladığı projeler ile ilgili olarak gerekli finans kaynaklarını görüştü. 
    Ankara'ya giden Başkan Balkan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal'ı mecliste de ziyaret ederek kendisine Havsa Kadın Kooperatifi'mizin ürünlerinden hediye etti.
    Ziyaretleri sonrasında gazetemize açıklamada bulunan İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan; “Amacımız İlçemizi her anlamda çağın gereklerine uygun, zamana hızlı ayak uydurabilen, değişimi yakalayan ve döneminin hizmetlerini hemşerimize en hızlı şekilde sunabilen bir Belediye olabilmek. İlçemizde gerek devam eden gerekse başlaması planlanan projeler ile ilgili olarak ziyaretlerde bulunduk. Talep ve projelerimizin takibini yaptık.”dedi.
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan Ankara ziyaretinin ardından 24 Ocak 2020 Cuma günü İstanbul'a giderek Gaziosmanpaşa Belediyesi, Bayrampaşa Belediyesi ve Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan ve Yenimuhacır Belediye Başkanı Mustafa Türker ile Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta'yı makamında ziyaret ettiler.
    Ziyaret ile ilgili olarak İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan; “Birçok hemşerimizin yaşadığı Gaziosmanpaşa İlçemiz ile kardeş belediye olma hususunda gerekli adımları atarak ilçelerimizin geliştirilmesi amacıyla ekonomik kalkınma, trafik/ulaşım, turizm, sosyal hizmetler alanında belediyelerin ortaklık içinde geliştirebileceğimiz hizmetleri görüştük.
    Gaziosmanpaşa Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta'ya ve Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Fazlı Korkut'a bize ve ilçemize gösterdiği ilgi ve alaka için teşekkür eder, her iki ilçemize de hayırlı olmasını dilerim.”dedi.
    Gazi Osmanpaşa ziyareti ardından İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan ve Yenimuhacır Belediye Başkanı Mustafa Türker Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner'ı makamında ziyaret ettiler.
    Başkan Balkan ziyaret ile ilgili olarak, “Başkanımıza Kadın Kooperatifimiz'in çalışmalarından bahsederek ürünlerini hediye ettik. Kooperatifimiz'in ürünlerini çok beğenerek, Kooperatifimiz'i Bayrampaşa'daki etkinliklerde de görmekten memnun olacaklarını dile getirdi. Başkanımız da bizlere yeni seçilmemiz nedeni ile anı plaketi hediye etti.
    Bayrampaşa'da ciddi oranda hemşerimizin ikametinden dolayı İlçemizi ve hemşerilerimizi de yakından tanıyan Başkanımız ile ilçemizi ve çalışmalarımızı konuştuk. Önümüzdeki dönemde, çalışmalarımızda da desteğini yakından göreceğimizi tahmin ettiğim Başkanımız'dan bize ve ilçemize gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederim.”dedi.
    İstanbul ziyaretinin son olarak Karayolları 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak'ı ziyaret eden İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan ziyaretlerini tamamladı.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com