Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
13 Ağustos 2022 Cumartesi
Başkan Aktaş, “Elazığ ve Malatya’nın Yanındayız”
İyi Parti Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş, 24 Ocak 2020 Cuma akşamı Elazığ ve çevre illerde meydana gelen depremin ardından gazetemize açıklamada bulundu.

Sertkan YILMAZ

    Başkan Aktaş, Elazığ ve çevre illerde hissedilen 6.8 büyüklüğündeki depremden dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirterek, “24 Ocak 2020 Cuma günü merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan, özellikle Malatya ve civar illerde de hissedilen 6,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Tüm milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.
    Yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyorum. Elazığ ve Malatya'nın yanındayız. Ayrıca deprem esnasında İyi Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Uğur Dündar’ın canlı yayında konuğuydu. Olayı duyar duymaz şimdi siyaset zamanı değil dua etme zamanı diyerek canlı yayın programını sonlandırmıştır. 
    Bütün İl Teşkilatlarına talimat vererek depremde mağdur olan vatandaşlarımıza kış şartlarına uygun olarak gerekli yardımın toplanması için talimat verdi. Bu doğrultuda bütün İlçe teşkilatlarımızdan toplanan yardım malzemeleri Edirne İyi Parti İl Başkanlığı'na iletilmiştir. Toplanan yardımlar kamyon aracılığıyla 27 Ocak 2020 Pazartesi günü (dün) ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletilmek üzere yola çıktı. Duyarlılığı ve hassasiyeti için tüm hemşerilerimize şükranlarımı sunarım.
    Deprem yaralarını hep birlikte saracağız. Gün birlik olma zamanı. Rabbim tekrarını göstermesin. Aynı acıları yaşatmasın.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com