Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
26 Mayıs 2018 Cumartesi
T.C. EDİRNE 3. İCRA DAİRESİ

T.C.
EDİRNE
3. İCRA DAİRESİ
2017/145 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri        : Edirne İl, Havsa İlçe, 67 Ada No, 7 Parsel No, CUMHURİYET Mah. Mahalle/Mevkii, A Blok, 2.Normal Kat, 10 Bağımsız Bölüm 1.817,38 m2 yüzölçümlü Arsa ana nitelikti taşınmazın A Blok 2. Kat 10 Numaralı Bağımsız Bölümüdür.746/24578 arsa paylı taşınmaz Konut niteliğindedir. Taşınmaz ilçe merkezinde olup, toplu taşıma güzergahı üzerindedir. Çevresinde Cumhuriyet Mahallesi Camii, Havsa İplik Fabrikası gibi donatılar mevcuttur. Çevresindeki yapılaşma devam etmektedir. Tapu kaydında tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Mesken; 3 Oda, 1 salon, mutfak,banyo, wc, ebeveyn banyosu, çamaşır odası ve 2 Balkon hacimlerinden oluşmakta, iç dekorasyon tamamlanmış, oturmaya müsait durumdadır. Brüt Alanı 115 m2 ve Net Alanı 100 m2'dir.Meskenin; asansörsüz, merkezi sistem katı yakıtlı kaloriferli, yaklaşık 5 yıllık, 3A yapı sınıfında olduğu, kuzey-doğu cepheli, boş ve hiç oturulmamış olduğu bilirkişilerce tespit edilmiştir.
Adresi                          : Cumhuriyet Mahallesi Kule Sokak No:68/A Kat:2 D:10 Havsa/EDİRNE 
Yüzölçümü          :100 m2  ,Arsa Payı: 746/24578, İmar Durumu:Var  , İnşaat tarzı İmar Planı içerisindedir.,Kıymeti : 111.100,00 TL,KDV Oranı : %1,Kaydındaki Şerhler :Muhtelif dairelerin hacizleri vardır.
1. Satış Günü               : 28/07/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü               : 28/08/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri             :İstasyon Mah.Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı 3.İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu- MERKEZ/EDİRNE
    Satış şartları:
    1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
    3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle  faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.    
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/145 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/06/2017

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com
xx