Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
15 Temmuz 2020 Çarşamba
“Havsa Kapalı Spor Salonuyla İlgili İşte Gerçek Budur”
Özel İdare tarafından ihale edilen basket sahası ve Gençlik ve Spor Müdürlü-ğünce ihalesi yapılan Kapalı Spor Salonu ile ilgili olarak Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Genel Meclis Üyesi Serdar Çığla gazetemize yazılı açıklamada bulundu.

Nilay YILMAZ

    CHP Edirne İl Genel Meclis Üyesi Serdar Çığla gazetemize yaptığı açıklamada; “Devlet yapısı içerisindeki kurumlar, kuruluşlar toplumun huzur ve refahı için vardır. Bu yapıdan siyasi kadrolar, halkımızın oyları ile seçilenler, halkın mali, müşterek ortak ihtiyaçlarını karşılaması görev zorunluluğudur. Bu görevleri yaparken topluma doğru, açık ve net bilgileri vermek zorundadırlar. 
    İlçemizde seçimle gelenlerin görevi gördüğü, halktan aldığı duyum ve eksiklikleri ilgili kurumlara iletmek, çözüm için çalışma yapmaktır.
    İşte bunlardan biri yıllar önce yapılmış, halkımızın spor yapmasını sağlayan kapalı spor salonumuzdur.
    Kapalı Spor Salonunun bakımsız ve çevre düzeninin kötü olduğunu gördüm. 
    İl Genel Meclis Başkanımız Sayın Mehmet Geçmiş Haziran 2019 ayında köy gezileri için Havsa'ya geldiğinde Spor tesisine baktık ve inceledik.
    5 Temmuz 2019 tarihinde İl Genel Meclis Başkanlığına önerge verdik. Meclisçe onaylanarak gündeme alındı.  Önerge Sayın Valimiz Ekrem Canalp'in onayına sunuldu. Valimizce onaylanarak gençlik ve spor komisyonuna havale edildi. İlgili komisyon 5 Ağustos 2019 tarihinde rapor hazırlayarak İl Genel Meclisine sundu.
    Rapor hakkında söz alarak Kapalı     Spor Salonu'nun bakım ve çevre düzeninin yapılmasını savunarak önemine dikkat çektim. İl Genel Meclisince kabul edildi. Rapor Sayın Valimiz Ekrem Canalp'in bilgilerine sunuldu. 
    İl Özel İdaresi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne çalışmalar yapılarak tesisin onarım, bakım ve çevre düzeni için ödemeler tahsis edildi. 
    Basket sahası Özel İdare tarafından ihale edildi, Kapalı Spor Salonu'nun ihalesi Gençlik ve Spor Müdürlüğünce yapıldı. Tüm bedeller Özel İdare tarafından ödenmektedir. İhale tarihi 17 Aralık 2019'dur.
    Sayın Belediye Başkanı Aydın Balkanın 17 Aralık 2019 tarihli yerel gazetemiz Batıekspres'e verdiği, kendi projesi gibi açıkladığı ve ilk kazmayı vurduğu bir proje değildir.  Kapalı Spor Salonu ve Basket sahası için Belediye'nin kasasından hiçbir bedel çıkmayacaktır. İsterse başkan sadece fiziki destek verebilir.
    Halkımıza doğruları iletmek zorundayız. Ancak o zaman eksiklerimizi görür ve bencil olmadan yaşam koşullarını daha ileriye götürürüz. 
    Havsa'mızın daha çağdaş ve yaşanabilir ilçe olmasını sağlarız.
    Havsa'mıza böyle bir tesisin kazanılmasını sağlayan Valimiz Ekrem Canalp, İl Genel Meclisi, Havsa Kaymakamlığı, Gençlik ve Spor Müdürlüğüdür. Havsa Kapalı Spor Salonuyla ilgili işte gerçek budur.
    Emeği geçenlere, şahsım adına teşekkür eder, Havsa halkımıza hayırlı olsun, saygılar sunarım.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com