Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
15 Temmuz 2020 Çarşamba
“Şubat Sonuna Kadar Mal Bildirimlerini Yenilemeleri Gerekiyor”
Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun ve kooperatif hizmetlerini yürüten Gülseçil Gürcenan geçtiğimiz günlerde ilçemizi ziyaret ettiler.

Nilay YILMAZ

    Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun ve kooperatif hizmetlerini yürüten Gülseçil Gürcenan ilçemizde gerçekleştirdikleri ziyaretleri kapsamında Havsa Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve gazetimizi ziyaret ettiler.
    Esnafın ve kooperatiflerin her zaman yanında olduklarını belirten Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun gazetemize yaptığı açıklamada, “ 2020 yılının tüm esnafımıza ve vatandaşıma sağlık, huzur, ve bol kazançlar getirmesini diliyorum. Biz her zaman olduğu gibi yine esnafımızın ve kooperatiflerimizin yanında olmaya onlara ihtiyaç duydukları konularda destek vermeye devam edeceğiz.”dedi.
    Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, kooperatifler ile birliklerin başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve genel müdürlerin en geç Şubat sonuna kadar mal bildirimlerini yenilemeleri gerektiği belirtti.
    Altun gazetemize yaptığı açıklamada; “Bilindiği gibi 3628 sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu ve bu Kanuna dayanılarak yayımlanan Mal Bildiriminde Bulunulması Hakkında Yönetmelik gereği kooperatif ve üst kuruluşlarının yönetim kurulu üyeleri ile genel müdürlerinin mal bildiriminde bulunulmasında süreye ilişkin 4 üncü fıkrasının (b) bendinde; 'Yönetim kurulu üyeleri tarafından, seçildikleri veya atandıkları tarihi izleyen bir ay içinde' hükmüne, (ç) bendinde ise 'Görevleri devam eden yönetim kurulu üyeleri ile genel müdürler tarafından, sonu (0) ve (5) ile biten yılların en geç Şubat ayı sonuna kadar yenilenecek' hükmüne yer verilmiştir.
    Genelgenin diğer hükümleri saklı kalmak şartı ile (ç) bendi kapsamında sayılanların bu yılın en geç Şubat ayı sonuna kadar bildirimin verileceği mercilere mal beyanı yenileme bildiriminde bulunmaları gerekmektedir. Yönetmelikte belirtilen süreler içinde mal bildiriminde bulunmayanlar hakkında adli işlem yapılacağı yine anılan Yönetmelik hükmünde yer almaktadır. Buna göre Ticaret Bakanlığının kuruluş ve denetiminde olan kooperatif ve birliklerin başkanları ile yönetim kurulu üyeleri ve genel müdürleri, mal bildirimini kooperatifin ya da birliğin merkezinin bulunduğu yerdeki Ticaret İl Müdürlüğüne vermekle yükümlüdür.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com