Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
15 Temmuz 2020 Çarşamba
İlçemizde Şiddetli Rüzgar Etkili Oluyor
Meterolojini fırtına için uyarı verdiği bölgemizde 05 Ocak 2020 Pazar gecesinden itibaren şiddetini artıran rüzgar yaşamı olumsuz etkiliyor.

Sertkan YILMAZ

    İlçemizi esir alan soğuk havaya 05 Ocak 2020 Pazar gece saatlerinden itibaren fırtınada eşlik etti. İşlerine gitmeye çalışan vatandaşlar, öğrenciler şiddetli rüzgar nedeniyle yürümekte zorlandı. Araçlar trafikte rüzgarın da etkisi ile zor anlar yaşadılar.
    Edirne Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, saatteki hızı 40 kilometreyi bulan rüzgarın yarın sabah saatlerine kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor. Yetkililer, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı, vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.
    Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, “Pazar günü İlçemizde başlayan yağışların 07 Ocak 2020 Salı günü (bugün) bölge genelinde etkili olacağı yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde ise karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı bekleniyor. 07 Ocak 2020 Salı günü beklenen yağışların, bölgemizde kuvvetli olacağı, bölgemizde Kuzeydoğu yönünden (poyraz) şiddetli ve yer yer tam fırtına şeklinde esmesi beklendiği bildirilmiştir. Ulaşımda aksamalar ani sel, su baskınları, çatı uçmasi, ağaç veya direklerin devrilmesi gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı siz değerli vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmalarını rica ederiz. Sayın halkımıza duyurulur.”

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com